"Обрані": Стало відомо, кому в Україні платять пенсії понад 97 тис. грн на місяць

В Україні середня пенсія судді становить понад 97,7 тис. грн. Це єдина група пенсіонерів, виплати яких не обмежено.

Про це йдеться у звіті ПФУ, який є у розпорядженні OBOZREVATEL. Усього пенсії (за законом довічна виплата) отримують 3639 суддів. Для порівняння, всього в Україні – 10,69 млн пенсіонерів. У масштабах Пенсійного фонду витрати на пенсії суддів є незначними, проте це єдина група, яка отримує особливі виплати.

Справа в тому, що згідно із законом, всі інші українці не можуть отримувати пенсію у розмірі понад 20,9 тис. грн (10 прожиткових мінімумів для пенсіонера). Водночас, судді захистили своє право на необмежений розмір виплати в суді. Також не поширюються загальні правила призначення пенсій. Вони одержують пенсії у розмірі частини зарплати тих суддів, які продовжують працювати. Решта українців отримують виплати за формулою, яка не дозволяє отримувати високі виплати.

Середня пенсія в Україні, за останніми даними, становить 5238 грн. Середній розмір пенсії за віком (без урахування пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок за спеціальними законами), становить 5144 грн.

Зазначимо, у червні пенсії підвищили тим українцям, котрі продовжили працювати на заслуженому відпочинку. За законом, раз на два роки вони мають право на перерахунок з урахуванням нового показника стажу.

На кону $1 млрд: Названо 5 проблемних пунктів з програми МВФ для України

вівторок, 26 вересень 2023, 17:27

Сьогодні, 26 вересня, почалась робота української делегації з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Від цього залежить, насамперед, другий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) на $1 млрд. Про це написав у Telegram народний депутат Ярослав Желе...

Абонплата за газ: Що буде, якщо не платити за доставку блакитного палива

вівторок, 26 вересень 2023, 16:59

Українці платять за газ за двома платіжками - за саме паливо як товар та окремо за його доставку (т. зв. абонплата за газ). При цьому деякі споживачі самостійно прокладали газові труби в свої будинки та вірять, що в такому разі за транспортування газу ...