Обвал китайського юаня розорив російський Центробанк на мільярди

Обвал китайського юаня завдав величезних збитків для російського Центробанку та Фонду національного добробуту РФ. Крах валюти обернувся втратами в золотовалютних резервах на суму понад $10 млрд. На початок року ЦБ РФ тримав у юанях аж 17,1% ЗВР – 668 млрд юанів, які коштували $104,8 млрд на 1 січня. Причому в останні місяці минулого року російський центробанк придбав юанів на $28,1 млрд, збільшивши їхню частку на 4%. Про це повідомляє The Moscow Times, передають Патріоти України.

З початку 2022-го курс долара до юаня підскочив на 13%, що стало для китайської валюти найсильнішим падінням з 1994 року. Юань, який почав слабшати після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, різко прискорив рух вниз у середині серпня: на тлі підвищення відсоткових ставок у США й уповільнення економіки Китаю через локдауни він втратив майже 5% за шість тижнів.

Наприкінці вересня курс юаня падав до 7,22 за долар – це щонайменше з 2008 року, хоча починав січень на позначці 6,37, а в середині літа тримався близько 6,7 юаня.

До початку жовтня вкладення центробанку РФ у китайську валюту знецінилися до $94,1 млрд. Курсовий збиток, таким чином, становив близько $10,7 млрд, з яких приблизно $5 млрд припало на втрати Фонду національного добробуту Росії.

Банки блокують картки українців, зачепити може будь-кого: За що та в кого заморозять гроші

субота, 3 грудень 2022, 7:29

Українці скаржаться на блокування карток банками. Заблокувати гроші і вимагати картки можуть з низки причин, серед яких, наприклад, занадто велика сума поповнення або нетипова операція, передають Патріоти України. Як поскаржилися на профільному сайті "...

Коли Україна зможе повернутися до планових графіків відключення електрики. Експерти дали оцінки

субота, 3 грудень 2022, 1:56

Експерти вважають, що підстави очікувати на поліпшення ситуації в енергетичній системі України існують. Проте вразливим фактором є подальші дії російських агресорів. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Повернутись у графік. Коли в Україні припинять...