Обвал китайського юаня розорив російський Центробанк на мільярди

Обвал китайського юаня завдав величезних збитків для російського Центробанку та Фонду національного добробуту РФ. Крах валюти обернувся втратами в золотовалютних резервах на суму понад $10 млрд. На початок року ЦБ РФ тримав у юанях аж 17,1% ЗВР – 668 млрд юанів, які коштували $104,8 млрд на 1 січня. Причому в останні місяці минулого року російський центробанк придбав юанів на $28,1 млрд, збільшивши їхню частку на 4%. Про це повідомляє The Moscow Times, передають Патріоти України.

З початку 2022-го курс долара до юаня підскочив на 13%, що стало для китайської валюти найсильнішим падінням з 1994 року. Юань, який почав слабшати після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, різко прискорив рух вниз у середині серпня: на тлі підвищення відсоткових ставок у США й уповільнення економіки Китаю через локдауни він втратив майже 5% за шість тижнів.

Наприкінці вересня курс юаня падав до 7,22 за долар – це щонайменше з 2008 року, хоча починав січень на позначці 6,37, а в середині літа тримався близько 6,7 юаня.

До початку жовтня вкладення центробанку РФ у китайську валюту знецінилися до $94,1 млрд. Курсовий збиток, таким чином, становив близько $10,7 млрд, з яких приблизно $5 млрд припало на втрати Фонду національного добробуту Росії.

Українці зможуть отримати грошову допомогу від німецького фонду: Названо дві обов’язкові умови

вівторок, 28 березень 2023, 11:30

Українці, котрі виїхали за кордон, мають змогу отримувати фінансову допомогу, зокрема, в Польщі. У тому числі й від німецького фонду, але розраховувати на неї зможуть лише певні категорії громадян, передають Патріоти України. Йдеться про українців, які...

У "Приват24" змінилися умови деяких грошових переказів: "ПриватБанк" оголосив про нові правила

вівторок, 28 березень 2023, 10:45

Державний ПриватБанк запровадив безкоштовні перекази на українські картки з карток у Польщі та Німеччині. Пільгові умови будуть не постійними – їхня дія обмежена до липня 2023 року, передають Патріоти України. Скористатися послугою можна в онлайн-банкі...