Одеський аеропорт нарешті отримав сучасну смугу, розраховану на широкофюзеляжні літаки: Вже приземлився перший авіалайнер

Роботи тривали більше 2,5 роки

У п’ятницю, 16 липня, у міжнародному аеропорту «Одеса» відкрили нову злітно-посадкову смугу. Першим тут приземлився літак авіакомпанії SkyUp Airlines PQ107, який здійснив рейс Київ (Бориспіль) — Одеса, зазначають Патріоти України.

Нова смуга дозволить аеропорту «Одеса» приймати широкофюзеляжні літаки, такі як Boeing 767 та Airbus A330.

ЗПС має довжину 2,8 км, ширину — 45 метрів, будівельні роботи тривали 31 місяць. Тут також спорудили супутню інфраструктуру: перон перед новим терміналом та 4 телетрапи для посадки-висадки пасажирів.

«Вперше у країнах Східної Європи під час будівництва нової злітно-посадкової смуги, саме в Одесі, була використана технологія „важкого“ бетону товщиною 40 см, завдяки чому міцність і пропускну здатність смуги збільшено вдвічі», — йдеться у повідомленні ОДА.

За словами голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, аеропорт «Одеса» зможе залучати потужні інвестиції, що сприятимуть розвитку Одеського регіону. В рамках президентської програми «Велике будівництво» також планують відновити міжнародний аеропорт «Ізмаїл». Наразі відбувається розробка проєктно-кошторисної документації.

«У наших планах реалізація таких потужних і важливих проєктів, як міст через Дністровський лиман, реконструкція Хаджибейської дамби та будівництво сучасної дороги в обхід Сухого лиману», — додав Сергій Гриневецький.

Директор міжнародного аеропорту «Одеса» Володимир Семенченко заявив, що нова смуга сприятиме збільшенню кількості внутрішніх та міжнародних авіарейсів і пасажирів, що відповідно забезпечить зростання потоку туристів.

Нова смуга дозволяє приймати літаки класу Boeing 737 чи Airbus A320, а в подальшому, після того, як вона буде продовжена з 2800 до 3200 метрів — літаки класу E, такі, як Boeing-767−300. За прогнозами, завдяки новій ЗПС річний пасажиропотік аеропорту зросте до 4 млн осіб до 2026 року.

У 2012 році був розроблений проєкт будівництва сучасного пасажирського термінального комплексу міжнародного аеропорту «Одеса» площею близько 30 тис. квадратних метрів. У 2017 році термінал розпочав обслуговувати внутрішні та міжнародні рейси. Наразі завершена третя черга будівництва, яка дозволяє обслуговувати літаки на новому пероні.

Запасайтеся улюбленим напоєм: Кава у світі подорожчала до 10-річного рекорду

четвер, 2 грудень 2021, 0:07

Ціни на каву зросли до найвищого за 10 років рівня і можуть продовжити йти вгору протягом 2022 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на CNBC. Грудневі ф’ючерси на каву 29 листопада на торгах сягнули 2,45 долара за фунт (1,06 дол/кг). Згодом ...

Гривня продовжує слабнути до долара

середа, 1 грудень 2021, 20:21