Одна з європейських країн хоче обмежити допомогу українським біженцям: Що варто знати

Верхня палата парламенту Швейцарії ухвалила рішення, яке передбачає надання статусу тимчасового захисту S лише українцям з окупованих територій або регіонів, де ведуться активні бойові дії. Рішення не є остаточним, оскільки за нього ще має проголосувати Національна Рада, передають Патріоти України.

Що відомо про зміни

Захисний статус S діє для біженців з усієї України з березня 2022 року. Згідно з ним, людей розподіляють по кантонах, розміщують у громадах і надають фінансову підтримку. Федеральна рада двічі подовжувала статус захисту S. Зараз він діє до березня 2025 року.

Члени Ради обговорили обмеження статусу захисту S для українців, які проживають безпосередньо в зоні "більш-менш інтенсивних бойових дій" або на територіях, окупованих Росією. Це означає, що люди з "небойових" регіонів, які уже проживають у Швейцарії втратять статус. У Раді заявили, що громади більше не знають, де вони можуть розмістити біженців.

Проти таких змін виступив член парламентської Ради штатів П'єр-Ів Майяр. Він поділився своєю історією, як прийняв біженця з Донбасу, який у 2014 році переїхав у Київ, а у 2022 році був змушений втікати до Швейцарії. У Раді він власне поставив запитання, як розцінювати такого біженця - він з Донбасу чи з Києва?

Втім рада таки ухвалила рішення за обмеження надання статусу біженця - 23 голоси за та 19 проти. Наголосимо, що рішення не є остаточним, його ще ухвалюватиме Нацрада.

Які ще зміни передбачені

Ухвалені рішення також передбачають заборону приймати осіб, які проживають в Україні, але не є громадянами України. За останніми федеральними даними, під статус S потрапляє 800 осіб з іншою національністю та 64,3 тис. осіб з українським паспортом. Однак є підозра, що деякі "українці" в'їжджають в країну за купленими документами.

Також у Раді обговорили питання, що українські біженці зі статусом S, які повертаються на батьківщину чи в іншу країну, повторно не зможуть отримати право на захист у Швейцарії. Цей статус людина втратить, якщо виїде за межі країни більше, ніж на два тижні.

Зазначається, обмеження статусу S для українських біженців у Швейцарії, може призвести до збільшення внутрішньої міграції у ЄС.

Геологи визначили, де ​в Україні найбільше родовищ золота

неділя, 4 травень 2025, 18:56

Радіо Трек: НОВИНИ. Джерело: https://radiotrek.rv.ua/news/na-pensiyi-vistachit-usim-de-ta-skilki-zolota-. На сьогодні в надрах Україні розвідано понад 3 000 тонн запасів золота. Основні родовища зосереджені у трьох геологічних структурах: Закарпатській...

У Чернівецькій області Тигипко створює індустріальний парк з млрд грн інвестицій

неділя, 4 травень 2025, 12:27

Новий індустріальний парк Фруктова індустрія буде створено на території села Коболчин (Дністровський район Чернівецької області). Уряд ухвалив рішення про включення цього парку до реєстру індустріальних (промислових) парків, передають Патріоти України ...