З травня 2025 року Естонія припиняє виплати українським біженцям за оренду житла та послуги перекладу. Допомога залишиться лише для тих, хто перебуває в державних центрах розміщення та потребує захисту. Ці зміни зачеплять багатьох українців, які з 2022 року отримували підтримку для адаптації в новій країні. Про це повідомляє ERR, передають Патріоти України.
Однією з ключових форм допомоги була одноразова компенсація витрат на оренду житла, яка давала змогу біженцям самостійно знаходити житло поза межами державних центрів розміщення.
З червня 2022 року по квітень 2025 року цю компенсацію отримали майже 11 тисяч домогосподарств, 62% з яких перебували в Таллінні. Максимальна сума компенсації становила до 1200 євро на родину.
Однак з травня 2025 року ці виплати припиняються через завершення співпраці між Департаментом соціального страхування Естонії та Талліннським департаментом соціальної допомоги й охорони здоров’я. Це означає, що нові звернення на компенсацію прийматися більше не будуть.
Разом із припиненням житлових компенсацій також буде скасована фінансова підтримка на послуги перекладу, які раніше надавали українцям для оплати послуг перекладачів у випадках, коли мовний бар’єр ускладнював інтеграцію або доступ до базових послуг.
Попри скасування кількох програм, естонська влада запевняє: допомога українцям не припиняється, а трансформується. Про це заявила керівниця відділу міграції Департаменту соцстрахування Лійс Палоотс. "Ми поступово переходимо до звичайного порядку, за якого підтримку надають насамперед тим, хто клопочеться про міжнародний або тимчасовий захист, не має в Естонії мережі підтримки та проживає в державних центрах розміщення", – зазначила вона.
Це означає, що допомога залишиться доступною для найбільш вразливих категорій українців, зокрема тих, хто перебуває у центрах тимчасового розміщення й очікує на рішення про надання захисту. Українцям, які проживають поза межами державних центрів розміщення, слід підготуватися до нових умов:
Деякі пенсіонери можуть отримати до 550 грн додаткової грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй (ВПП ООН). Відповідні доплати до пенсій передбачені лише за певних умов. Про це йдеться в офіційному поясненні М...
З 1 липня цього року напруга в розетці замість звичних 220 вольт має становити 230 вольт. Новий стандарт запроваджується для всіх регіонів України. Чому Україна переходить на новий стандарт напруги та як це вплине на роботу електроприладів – у матеріал...