Пріоритетами у роботі Національного банку України у 2023 році стануть забезпечення безперервності роботи банківської системи країни з огляду на можливий блекаут через обстріли російських окупантів, нова програма співробітництва з Міжнародним валютним фондом та покриття бюджетного дефіциту без допомоги додаткової емісії. Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний під час презентації на тему "Як українська економіка пережила 2022-й рік", передають Патріоти України.
За його словами, попереду нас чекає "один із самих драматичних років в українській економіці" та "одна із самих, якщо не сама важка, зима, яку ми тільки могли собі уявити".
"Якою заходить банківська система у 2023 рік? Вона заходить іншою. Вона змогла 2022 рік вистояти за рахунок того, що була проведена досить масштабна і ефективна реформа корпоративного управління, зміцнення фінансової стійкості, вдосконалення бізнес-моделей. 2022 рік показав, що банківська система функціонує навіть за самих критичних обставин. 2023 рік повинен нам дати можливість оцінити, яка потреба в докапіталізації виникає, яка є якість активів, і сконцентрувати свою роботу на безперервності. Ми розуміємо, що новий абсолютно виклик, якого не було на початку війни, це блекаут", - сказав він.
Також Пишний наголосив на тому, що націлений на успішне завершення перемовин з Міжнародним валютним фондом по затвердженню моніторингової програми, яка дозволить відкрити нову програму співробітництва України з МВФ.
Крім цього він додав, що НБУ буде потужним партнером для Міністерства фінансів по залученню "виключно неемісійних джерел фінансування" для покриття бюджетного дефіциту.
"Ми розуміємо, що виклики 2022 року багато в чому пов'язані з рекордною емісією, майже 400 млрд грн. Ситуація створена в тому числі у зв'язку з достатньо неритмічним надходженням міжнародної допомоги, розмір якої на кінець року може сягнути майже 31 млрд доларів. Тож у наступному році нам потрібно об'єднати спільні зусилля разом з Міністерством фінансів, аби запустити внутрішній борговий ринок і використати максимально потенціал української економіки для фінансування бюджетного дефіциту", - сказав він.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...