Окупанти хижацьки грабують природні ресурси Криму, руйнуючи екосистему півострову

Росія незаконно викачує ресурси півострова / Скриншот з відео "Крим. Реалії"

Токсичний пісок для траси "Таврида", щебінь зі заповідників та сотні кар'єрів – це наслідки російського господарювання та викачування природних ресурсів з Криму. Експерти кажуть, що російські методи видобутку шкодять екології та завдають колосальних збитків півострову та Україні, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Крим. Реалії".

Крим дуже багатий на природні копалини. Наприклад, від загальних запасів України на цій території зберігається 30% залізної руди та 25% соди.

Національний центр управління та випробувань космічних засобів зробив знімки, на яких видно нелегальні шахти, так звані копанки. Їх головна відмінність у тому, що ці копальні не мають териконів.

"Породи просто вантажівками висипають і виходять такі нескінченні купки. Ми знайшли такі штуки на Керченському півострові. Їх не було до окупації. Це роблять люди, які вміють працювати на нелегальних шахтах. Я думаю, вони знайшли якісь реальні цінні копалини, які варті такого шахтового видобутку", – голова правління, співзасновник природоохоронної групи UNCG Олексій Василюк.

За інформацією природоохоронної групи UNCG, на півострові сьогодні функціонують приблизно 260 кар'єрів. До 2014 року фактично весь кримський гірський масив входив до природного заповідного фонду України. З приходом Росії заповідник та заказники перетворилися на ресурс будматеріалів щебеню та піску, який видобувають динамітом та екскаваторами.

Окупанти просто посеред поля почали видобувати пісок / Скриншот з відео "Крим. Реалії"

Викрадення Нарімана Джеляла

Російські силовики затримали 5 кримських татар у їхніх помешканнях. У руках окупанта опинилися – перший заступник Меджлісу Наріман Джелял, двоюрідні брати Азіз та Асан Ахтемови, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеїнов. Куди саме їх повезли, родичам не повідомили.

Затримання через Кримську платформу

Українські активісти, політики, правозахисники, громадські діячі вважають, що масові затримання в Криму – це політична розправа. Президент України Володимир Зеленський пов'язує це з Кримською платформою. США та Велика Британія закликають Росію звільнити Нарімана Джеляла та всіх політичних в'язнів.

Перший супутник незалежної України “Січ 2-30” відправився до Ілона Маска, для запуску в космос

понеділок, 6 грудень 2021, 10:39

Вартість доставки вітчизняного космічного апарату розробки КБ «Південне» у космос – 1 млн доларів. До США відправили український супутник “Січ 2-30”, який планує запустити американська компанія SpaceX Ілона Маска, повідомляють Патріоти України з посила...

Кому таке по кишені? Український супермаркет здивував цінами на черешню - всього 1499 гривень

понеділок, 6 грудень 2021, 9:29

В українському супермаркеті продають імпортну черешню за космічною ціною. Природно, зараз не сезон, але багато українців ошелешені такою вартістю ягід. Фотографію цінника в одному з магазинів опублікували в Telegram-каналі "Подслушано Одеса", зазначают...