Токсичний пісок для траси "Таврида", щебінь зі заповідників та сотні кар'єрів – це наслідки російського господарювання та викачування природних ресурсів з Криму. Експерти кажуть, що російські методи видобутку шкодять екології та завдають колосальних збитків півострову та Україні, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Крим. Реалії".
Крим дуже багатий на природні копалини. Наприклад, від загальних запасів України на цій території зберігається 30% залізної руди та 25% соди.
Національний центр управління та випробувань космічних засобів зробив знімки, на яких видно нелегальні шахти, так звані копанки. Їх головна відмінність у тому, що ці копальні не мають териконів.
"Породи просто вантажівками висипають і виходять такі нескінченні купки. Ми знайшли такі штуки на Керченському півострові. Їх не було до окупації. Це роблять люди, які вміють працювати на нелегальних шахтах. Я думаю, вони знайшли якісь реальні цінні копалини, які варті такого шахтового видобутку", – голова правління, співзасновник природоохоронної групи UNCG Олексій Василюк.
За інформацією природоохоронної групи UNCG, на півострові сьогодні функціонують приблизно 260 кар'єрів. До 2014 року фактично весь кримський гірський масив входив до природного заповідного фонду України. З приходом Росії заповідник та заказники перетворилися на ресурс будматеріалів щебеню та піску, який видобувають динамітом та екскаваторами.
Російські силовики затримали 5 кримських татар у їхніх помешканнях. У руках окупанта опинилися – перший заступник Меджлісу Наріман Джелял, двоюрідні брати Азіз та Асан Ахтемови, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеїнов. Куди саме їх повезли, родичам не повідомили.
Українські активісти, політики, правозахисники, громадські діячі вважають, що масові затримання в Криму – це політична розправа. Президент України Володимир Зеленський пов'язує це з Кримською платформою. США та Велика Британія закликають Росію звільнити Нарімана Джеляла та всіх політичних в'язнів.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...