ОПЕК+ прийняв фатальне для економіки Росії рішення. Отже застаріла бензоколонка, яка вирішила, що є світовою потугою тепер прямує шляхом загиблого СРСР

Ціни на нафту продовжують падіння

Впродовж 25-річного правління Російською Федерацією, Володимир Путін бідкався на "найбільшу геополітичну катастрофу 20 століття" - розпад СРСР і робив все, як він вважав, щоб найбільший осколок Імперії Зла не повторив долю попередньої московської імперії.

Насправді виявилось все навпаки. Обмежених здібностей чекіст, котрого президент РФ Єльцин поставив наступником, аби вірою і правдою обслуговував його сім'ю, зміг підім'яти під себе реальну владу в державі, але від цього державником не став. Зменшена з 1991 року московська імперія за путіна прийшла до ще більш виснажливої війни ніж афганська, і залежності від цін на нафту та газ ще більше ніж СРСР. І за таких обставин доля знов повертається до Московії задом зі світовими цінами на енергоносії, а Путін ще плекає надію встигнути перемогти у своїй кривавій і занадто коштовній війні проти України, до того як режим поступиться під непідйомним тягарем, як набагато аитриваліший СРСР, та зазначають Патріоти України.

ОПЕК+ рекордно за 5 років збільшує видобуток нафти

Нафта почала стрімко падати в ціні, оскільки країни ОПЕК+ готові заполонити світовий ринок “чорним золотом”. Нещодавно ОПЕК ухвалив рішення про різке збільшення видобутку нафти.

“Вісім країн-учасниць запровадять необхідне коригування видобутку на рівні у 411 тис. барелів за добу у червні 2025 р.”, - заявили в ОПЕК+.

В організації пояснили, що поступове підвищення видобутку може бути призупинено або скасовано залежно від ринкових умов, що змінюються. Така гнучкість дозволить групі продовжувати підтримувати стабільність ринку нафти.

Рішення було ухвалено під тиском Саудівської Аравії. Відомо, що саудити повідомили ОПЕК+, що більше не мають наміру підтримувати ціни, штучно обмежуючи видобуток.

Саудівська Аравія проаналізувала, що поки вона добровільно скорочує видобуток на 1 млн барелів на добу: Росія, Ірак та Казахстан стабільно порушують ліміти. Приміром минулого року Росія качала на 100–200 тис. барелів більше, ніж належить.

Звичайно, саудитам це не сподобалося.

“Ми готові терпіти Brent навіть по 50 дол., якщо це поверне дисципліну”, - заявив міністр енергетики Саудівської Аравії, принц Абдулазіз бен Сальман.

Таким чином саудити мають намір “покарати” порушників квот. Очікується, що у травні – червні 2025 р. картель збільшить видобуток на 822 тис. барелів на добу. Це рекордний показник протягом останніх 5 років. Нарощуватимуть виробництво нафти Саудівська Аравія, РФ, ОАЕ, Кувейт та Ірак. Згідно з планами Ер-Ріяда, до листопада 2025 р. ОПЕК+ збільшить обсяг видобутку до 2,2 млн барелів нафти на добу.

Експерти вважають, що це занадто для ринку. Адже зараз попит слабкий через економічну кризу, спричинену тарифною війною Дональда Трампа. Очікується, що надлишок нафти на ринку до кінця року складе близько 1,5 млн барелів. Це призведе до того, що ціни на “чорне золото” будуть стрімко падати.

Чому ціни вже падають?

Здавалося б світові конфлікти, санкції проти РФ, мита, які запровадив Трамп повинні штовхати ціни на нафту вгору, і ОПЕК не зможе цьому завадити. На ділі - маємо протилежне.

Справа, по-перше, в тому, що видобуток поза ОПЕК+ зростає. Зокрема, США ставлять рекорди, видобуваючи 13,5 млн бар/добу. Сланцева нафта витісняє ОПЕК+ з Азії, особливо з Китаю та Індії, де попит зростає повільніше за очікування.

По-друге, можливе повернення Ірану на ринок (1-2 млн бар/добу) при пом'якшенні санкцій Трампом створює надлишок пропозиції. Це компенсує ефект від санкцій проти Росії.

По-третє, уповільнення економіки Європи та нестабільне відновлення Китаю обмежують споживання нафти.

Роль США у зниженні цін на нафту

Цікаво, що у травні поточного року президент США Дональд Трамп перед візитом до країн Близького Сходу закликав підтримати збільшення видобутку нафти, щоб знизити ціни на енергоносії. Як бачимо, прийняте ОПЕК рішення враховує прохання Трампа.

У Саудівській Аравії підтримали Вашингтон не тільки через те, що є країни, які порушували квоти, але й оскільки там зацікавлені у позитивному результаті переговорного процесу щодо ядерної програми Ірану.

Крім того, Трамп може вплинути на ціни саме на російську нафту. Він може ще більше їх знизити.

Нещодавно США висунули ультиматум диктатору РФ Володимиру Путіну: або припинення війни, або кінець економіки Росії.

“Американці заявили, що планують запровадити 500%-ві мита на імпорт для тих держав, які продовжують купувати енергоносії у країни-окупанта РФ”, - пише Bloomberg.

Стверджується, що США планують запровадити безпрецедентно високі (500%) мита на імпорт для тих країн, які, попри повномасштабну війну та відвертий геноцид жителів України з боку Москви, все одно продовжують купувати у Росії нафту, газ й інші енергоносії.

Як вплине падіння цін на нафту на РФ

Якщо ціни на нафту будуть тривалий час падати, то це стане катастрофою для економіки РФ.

Не секрет, що бюджет країни-агресора критично залежить від експорту енергоресурсів, зокрема, нафти. За даними Міжнародного енергетичного агентства, нафта та газ забезпечують понад 30% доходів російського бюджету.

Бюджет РФ на 2025 р. зверстаний з розрахунку ціни на нафту 69,7 дол. за барель. Вже зараз ціна значно нижча - близько 54 дол., а зі всіма заохочувальними знижками - менше 50 за барель. Нафтогазові доходи Росії впали, за різними підрахунками на 20-40%. У Кремлі очікують рекордного бюджетного дефіциту в районі 3,8 трлн. руб. замість запланованих 1,2 трлн. Якщо ціни не відновляться, Росії доведеться або урізати витрати, або нарощувати борг.

Експерти прорахували поріг цін, за яким російська економіка почне “сипатися”.

“Мої власні оцінки вказують на те, що 40 дол. за барель, то для російської економіки це вже буде катастрофа. Тут, звичайно, треба враховувати, що це не повинно бути ситуативним. Такі низькі ціни повинні триматися хоча б пів року для того, щоб це було справді відчутно”, – пояснила генеральна менеджерка в галузі безпеки аналітичного центру DiXi Group Олена Лапенко 5 каналу.

Нафта важлива, але інтереси Росії - понад усе

На зниження цін на “блакитне паливо” відреагували у Кремлі.

Там кажуть, що ціни на нафту мають значення для бюджету РФ, однак не впливають на ставлення до національних інтересів та війни проти України.

Так, речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що хоча ціни на нафту відіграють важливу роль у формуванні бюджету Росії та загальному стані її економіки, вони не можуть стати вирішальним фактором у визначенні позиції країни щодо її національних інтересів. Це прозвучало у відповідь на коментарі президента США Дональда Трампа, який припустив, що нещодавнє падіння цін на нафту могло б спонукати президента РФ Володимира Путіна до активнішого пошуку вирішення конфлікту в Україні.

“Ціни на нафту не можуть бути фактором, який впливає на ставлення Росії до її національних інтересів. Національні інтереси Росії - це найвища цінність, яка стоїть вище будь-яких нафтових котирувань ”, - підкреслив Пєсков.

Таке формулювання чітко вказує, що Кремль не планує змінювати свою агресивну зовнішню політику через фінансові чи економічні обставини.

Здатність РФ воювати за низьких цін на нафту

Водночас попри демонстрацію Кремлем відсутності страху перед лицем падіння цін на нафту, експерти кажуть, що якщо вони падатимуть тривалийчас, у РФ не залишиться коштів на продовження війни проти України.

За словами журналіста Віталія Портникова, якщо буде серйозніше зменшення ціни на довгий період, це питання не двох-трьох місяців, а року; тоді виникнуть обставини для припинення вогню на російсько-українському фронті. Бо у РФ не буде реальних грошей на фінансування не тільки соціальної стабільності, бо вона не сильно зараз турбує Кремль. Забракне грошей на фінансування війни.

Кремль намагається знайти вихід із ситуації. Варіантів декілька. Перший – друкувати більше грошей, але це вплине на ціни. Друга опція – збільшення податків, що не сподобається громадянам. Третій варіант – замороження вкладів росіян, ці кошти можна використати на потреби держави. На 2025 р. в росії планують велику приватизацію - вклади росіян можуть примусово обміняти на акції компаній, які виставлять на аукціони. Є сподівання, що все це може викликати незадоволення росіян, бо одна справа, підтримувати війну в Україні на словах, а інша відчувати через неї тиск на свій гаманець.

ОПЕК+ прийняв фатальне для економіки Росії рішення. Отже застаріла бензоколонка, яка вирішила, що є світовою потугою тепер прямує шляхом загиблого СРСР

п’ятниця, 9 травень 2025, 19:00

Впродовж 25-річного правління Російською Федерацією, Володимир Путін бідкався на "найбільшу геополітичну катастрофу 20 століття" - розпад СРСР і робив все, як він вважав, щоб найбільший осколок Імперії Зла не повторив долю попередньої московської імпер...

Частина українців при виході на заслужений відпочинок отримає відразу 10 пенсій: Ось хто має таке право

п’ятниця, 9 травень 2025, 11:03

Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...