"Операція "Вівсянка": ​Британцям зіпсували настрій оприлюдненням секретних документів щодо наслідків жорсткого "Брекзіту"

З двох високих недоговороздатних сторін саме по Сполученому Королівсттву, а не ЄС, «Брекзіт» вдарить найболючіше

Новий прем’єр Борис Джонсон - запеклий прихильник «Брекзиту» за будь-яку ціну
На Даунінґ-стрит підрахували, чим загрожує жорсткий Brexit. Якщо Велика Британія вийде з Євросоюзу без угоди, то її чекає нестача палива, продуктів харчування та медикаментів. Про це йдеться в секретних урядових документах під назвою «Операція «Вівсянка» (мова йде про птаха сімейства вівсянкових), що потрапили в розпорядження видання The Sunday Times, зазначають Патріоти України.«Це кодова назва використовується казначейством в Лондоні для міжурядового цивільного планування на випадок непередбачених обставин після виходу Великої Британії з ЄС без угоди з Брюсселем», - йдеться в повідомленні .У документах наголошується, що такий Brexit загрожує кризою роботи портів, жорстким кордоном з Ірландією і зростанням витрат на соціальне забезпечення.Безпрецедентний витік складених урядом Великої Британії документів з прогнозами наслідків виходу з ЄС, виявив конкретні прогалини у плануванні на випадок непередбачених обставин. Наприклад, 85% вантажівок, які перетинають Ла-Манш, «можуть виявитися не готові» до проходження митниці у Франції, написано в досьє «Операція «Вівсянка». В результаті збої в портах можуть тривати до трьох місяців, поки не налагодиться транспортний потік.Британський уряд також вважає, що плановані заходи з уникнення перевірок на кордоні з Ірландією та Північною Ірландією виявляться нереалізованими, що ймовірно призведе до жорсткого кордону.Як повідомлялося, новообраний британський прем’єр Борис Джонсон є послідовним прихильником Brexit, він пообіцяв, що країна вийде з ЄС до 31 жовтня за будь-яких умов, навіть всупереч позиції парламенту.Напочатку серпня великі ритейлери Британії попередили, що «жорсткий» Brexit буде надзвичайно проблематичним для галузі.

Fitch ще більше погіршив власний прогноз падіння світового ВВП через коронавірус

четвер, 2 квітень 2020, 19:50

Аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch очікують у 2020 році падіння світового ВВП на 1,9%, водночас глибока рецесія є базовим сценарієм. Про це йдеться прес-релізі агентства, зазначають Патріоти України. "Швидкість, з якою розвивається пан...

Міжбанк: Гривня трохи відвоювала втрачених позицій

четвер, 2 квітень 2020, 19:44

На 16:59 середні курси валют на міжбанку були наступними: долар США - 27,42 - 27,48 гривні; єЄвро – 29,75 - 29,81 гривні.