От що значить "старший брат": Жителі РФ порівняли ціну на газ у Китаї зі своїм тарифом

Росіяни обурені та незадоволені тим фактом, що вартість газу в Китаї втричі менша, ніж у Росії. Невдоволення жителі РФ обговорюють у соціальних мережах: з'ясувалося, що в російському Благовіщенську, який знаходиться на кордоні з Китаєм, ціна блакитного палива на 300% вища, ніж у сусідньому Хейхе, передають Патріоти України.

При цьому Китай споживає російський газ, поставлений газопроводом "Сила Сибіру". Російські та китайські міста розділяє відстань лише у 800 метрів. Більше того, у Новому році ціна на газ для китайських споживачів знизилася, тоді як для росіян зросла. Користувач Вадим Зінатулін на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook поділився своїм невдоволенням.

Російське видання Asn24.ru підтверджує інформацію про озвучені ціни на газ і зазначає, що з 1 січня 2022 року "Газпром" вийшов на новий рівень поставок газу до Китаю, як це і було передбачено довгостроковим двостороннім договором купівлі-продажу газу. Постачання газу в Китай трубопроводом "Сила Сибіру" на кінець листопада 2021 року в сумі досягли 13,4 мільярда куб. м. Таким чином російський газ, що поставляється для Китаю, в сусідній країні коштує дешевше, ніж для росіян.

Чи буде в Україні долар по 50: Економіст оцінив реалістичність "бюджетного" прогнозу

понеділок, 26 вересень 2022, 19:22

У проєкті бюджету на 2023 рік закладено офіційний курс долара 50 грн/дол (на кінець року середньорічний - 42 грн). Однак такий прогноз може і не здійснитися, адже фактично курс української валюти зараз залежить від перебігу розв'язаної Росією війни, пе...

Коли включать опалення в Україні - дата і особливості опалювального сезону

понеділок, 26 вересень 2022, 16:47

Опалювальний сезон в Україні, незважаючи на війну, збираються почати вчасно. Українців попереджають, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки ворог обстрілює енергетичну інфраструктуру. Але ми всі сподіваємося, щ...