В маркетинговому сезоні 2024/2025, який закінчився 30 червня 2025 року, Україна експортувала майже 2,25 млн тонн ячменю на $394 млн, при виробництві 5,6 млн тонн, передають Патріоти України з посиланням на Українську зернову асоціацію (УЗА).
У минулому сезоні Китай став найбільшим імпортером ячменю — 708 тис. тонн, на другому місці Лівія з показником 323 млн тонн, на третьому місці Іспанія з показником 254 тис тонн.
Також у п’ятірку найбільших імпортерів українського ячменю увійшли Йорданія і Туніс — 145 тис. тонн і 119 тис. тонн відповідно.
китайські компанії вже законтрактували 500−700 тис тонн українського ячменю врожаю 2025 року.
Попит на український ячмінь зростає, особливо з боку Китаю та країн Південної Європи.
Водночас в Україні на тлі скорочення посівних площ та впливу погодних ризиків очікується суттєве зменшення валового збору ячменю у новому сезоні.
В аналітичному департаменті сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР, очікують цьогоріч збір ячменю на рівні 5,1−5,3 млн тонн, що на 40% нижче від довоєнного рівня.
Аналітики також бачать потенціал для зростання цін у другій половині року, особливо якщо погодні ризики підтвердяться і врожай виявиться ще меншим за прогноз.
Також Україна є найбільшим експортером до Китаю соняшникового шроту.
До кінця 2025 року планується відкрити щонайменше 15 нових ринків для української агропродовольчої продукції.
Поточного літа від посухи в Україні страждають щонайменше шість областей. Це неминуче позначається на врожаях. Про це повідомив міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев за результатами селекторної наради, передають Патріот...
Учасники бойових дій, а також їхні сім'ї мають право на низку пільг і виплат. Так, наприклад, УБД отримують допомогу, розмір якої залежить від статусу військового та наявності чи відсутності групи інвалідності, передають Патріоти України. Виплати УБД н...