Оце так: Європа збільшила імпорт російського газу, - Financial Times

На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну Європа збільшила імпорт російського скрапленого газу (СПГ) на 42% порівняно з аналогічним періодом минулого року, передають Патріоти України.

Як повідомляє Financial Times, на СПГ з Росії припадає 16% всього європейського морського імпорту цього палива за 2022 рік. Майже весь обсяг був поставлений до Франції, Бельгії, Іспанії та Нідерландів.

Як йдеться в матеріалі, Росія експортувала в Європу 17,8 млрд кубометрів СПГ, ставши другим за обсягом постачальником в регіоні. Перше місце займають США з часткою в 42 відсотки, на третьому – Катар з 13,7 відсотками.

"Загальний обсяг 17,8 мільярда кубометрів – це невелика частина від 62,1 мільярда кубометрів газу, поставленого за цей час по трубопроводах, проте він залишає Європу незахищеною від перетворення на зброю Кремля", - йдеться в матеріалі.

За даними аналітиків з Refinitiv, з початку року Європа імпортувала рекордні 111 мільярдів кубометрів СПГ, що майже на 70 відсотків більше, ніж у минулому.

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...

Впливає багато факторів: Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара найближчими днями

понеділок, 6 лютий 2023, 15:30

Найближчими днями, з 6 до 10 лютого, у банках готівковий курс долара в Україні перебуватиме в коридорі від 39,60 до 41,00 грн/дол., а євро - від 42,20 до 44,20 грн/євро, передають Патріоти України. Такий прогноз зробив аналітик Олексій Козирєв, зазначи...