Оце так поворот! В Україні можуть заборонити оплату бензину готівкою - в Офісі президента розповіли про ідею

В Україні можуть заборонити оплату бензину та інших підакцизних товарів готівкою. Якщо ідею схвалять, розраховуватися за пальне можна буде лише банківською карткою. Про це розповів заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма на брифінгу. Передбачається, що це правило призведе до зменшення кількості тіньових торговців бензином, передають Патріоти України.

"Об'єктивно близько 90% бізнесу займаються у тому чи іншому вигляді оптимізацією податків... Ми плануємо дві фундаментальні зміни в адмініструванні. Перше – це електронний акциз. Друге ми ще поки що це обговорюємо, але щоб система запрацювала, потрібно перевести розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, тобто на оплату карткою", – зазначив Шурма.

Ця ідея є частиною комплексної податкової реформи, яку пропонують в Офісі президента. Серед іншого, там хочуть досягти детінізації зарплат за допомогою зниження ставок основних податків.

Однак, якщо це зробити, то доходи до держбюджету України різко знизяться як мінімум на деякий час. Щоб підтримати скарбницю, будуть потрібні компенсаторні механізми. Тому в Офісі президента, і обговорюють можливі "додаткові тимчасові" податки, наприклад, споживання алкоголю та тютюну.

Заборона розраховуватися за підакцизні товари готівкою також є одним із компенсаторів. Відповідно до задуму, частка тіні на ринках пального, спиртного та цигарок скоротиться, відповідно, податкові надходження збільшаться.

"єВідновлення": Як отримати компенсацію на відновлення житла

вівторок, 26 вересень 2023, 8:44

Україна запустила програму "єВідновлення" у травні 2023 року. Держава компенсує громадянам збитки за пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії житло. Хто і як може отримати компенсацію, а також на що і де витратити отримані гроші, розповід...

Новий курс долара, комуналка та перевірки: Шо чекає на українців у жовтні

вівторок, 26 вересень 2023, 7:47

В Україні у жовтні очікується стабільний курс долара. При цьому традиційно восени дорожчатимуть овочі, а курс долара залишиться у стабільному діапазоні близько 39,7-38,3 грн/$. Водночас із жовтня стартує опалювальний сезон, що також призведе до зростан...