Оце так поворот! В Україні можуть заборонити оплату бензину готівкою - в Офісі президента розповіли про ідею

В Україні можуть заборонити оплату бензину та інших підакцизних товарів готівкою. Якщо ідею схвалять, розраховуватися за пальне можна буде лише банківською карткою. Про це розповів заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма на брифінгу. Передбачається, що це правило призведе до зменшення кількості тіньових торговців бензином, передають Патріоти України.

"Об'єктивно близько 90% бізнесу займаються у тому чи іншому вигляді оптимізацією податків... Ми плануємо дві фундаментальні зміни в адмініструванні. Перше – це електронний акциз. Друге ми ще поки що це обговорюємо, але щоб система запрацювала, потрібно перевести розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, тобто на оплату карткою", – зазначив Шурма.

Ця ідея є частиною комплексної податкової реформи, яку пропонують в Офісі президента. Серед іншого, там хочуть досягти детінізації зарплат за допомогою зниження ставок основних податків.

Однак, якщо це зробити, то доходи до держбюджету України різко знизяться як мінімум на деякий час. Щоб підтримати скарбницю, будуть потрібні компенсаторні механізми. Тому в Офісі президента, і обговорюють можливі "додаткові тимчасові" податки, наприклад, споживання алкоголю та тютюну.

Заборона розраховуватися за підакцизні товари готівкою також є одним із компенсаторів. Відповідно до задуму, частка тіні на ринках пального, спиртного та цигарок скоротиться, відповідно, податкові надходження збільшаться.

Українців попередили про подорожчання продуктів перед Великоднем: Чим треба запастись

п’ятниця, 31 березень 2023, 14:28

В Україні продукти традиційно подорожчають перед Великоднем. Стало відомо, наскільки зміняться ціни на затребувані асортиментні позиції і чим потрібно запастись перед святом, передають Патріоти України. З початку року в країні максимально зросли ціни н...

Перерахунок тарифів на світло: Коли українцям чекати підвищення

п’ятниця, 31 березень 2023, 11:25

Пільговий період цін на електроенергію повинен був завершитись 1 квітня. В уряді було розглянуто понад 10 сценаріїв зміни тарифу. Зараз в Україні для побутових споживачів діють два тарифи, які залежать від кількості спожитих кіловатів, передають Патріо...