Запущений з космодрому Байконур гідрометеорологічний супутник має вести безперервну зйомку поверхні Землі. Російські вчені забігли вперед і показали фотографії, які зробив апарат ранньої версії.
Другий гідрометеорологічний супутник "Арктика-М", запущений з космодрому Байконур ракетою "Союз-2.1б", зробив перший знімок. Про це повідомив науковий центр оперативного моніторингу Землі "Російські космічні системи", що входить до структури Роскосмосу.
"Супутник призначений для інформаційного забезпечення завдань моніторингу гідрометеорологічної та геліогеофізичної ситуації в арктичному регіоні та прилеглих територіях", — розповідають російські фахівці.
На "Арктиці-М2" встановлено прилади, які можуть вести безперервну зйомку поверхні Землі з періодичністю від 15 до 30 хвилин у десяти спектральних діапазонах.
Астроном-любитель Скотт Тіллі зазначає, що росіяни явно перебільшили власні досягнення. Виходячи з аналізу відкритих даних, що запущений супутник досі не вийшов на робочу орбіту.
Усі представлені фотографії зроблено з орбіти, де перебуває попередній апарат "Арктика-М1", підкреслює фахівець.
Перший супутник "Арктика-М" запустили з космодрому Байконур 28 лютого 2021 року.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....