Другий гідрометеорологічний супутник "Арктика-М", запущений з космодрому Байконур ракетою "Союз-2.1б", зробив перший знімок. Про це повідомив науковий центр оперативного моніторингу Землі "Російські космічні системи", що входить до структури Роскосмосу.
"Супутник призначений для інформаційного забезпечення завдань моніторингу гідрометеорологічної та геліогеофізичної ситуації в арктичному регіоні та прилеглих територіях", — розповідають російські фахівці.
На "Арктиці-М2" встановлено прилади, які можуть вести безперервну зйомку поверхні Землі з періодичністю від 15 до 30 хвилин у десяти спектральних діапазонах.
Астроном-любитель Скотт Тіллі зазначає, що росіяни явно перебільшили власні досягнення. Виходячи з аналізу відкритих даних, що запущений супутник досі не вийшов на робочу орбіту.
Усі представлені фотографії зроблено з орбіти, де перебуває попередній апарат "Арктика-М1", підкреслює фахівець.
Перший супутник "Арктика-М" запустили з космодрому Байконур 28 лютого 2021 року.
Третя хвиля весняних заморозків завдала удару по садах України, що загрожує зниженням врожаю кісточкових фруктів і суниці, а остаточні наслідки для врожаю яблук стануть відомі лише наприкінці травня. Очікується зростання імпорту фруктів і підвищення за...
Народним депутатам, у яких минулого року зросли зарплати, можуть підвищити також суму компенсацій, яку їм виплачують за оренду житла в Києві. Проєкт відповідної постанови зареєстрував голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організац...