У Зеленського вважають, що посилення оподаткування сільхозпродукції допоможе стабілізувати ціни на харчові продукти, що мають істотну соціальну значущість. Як саме така стабільність через збільшення податкового тиску буде реалізована, незабаром довідаємося, зазначають Патріоти України
Так у Верховній Раді зареєстрували два законопроєкти щодо повернення ставки ПДВ для видів сільськогосподарської продукції до минулої стандартної ставки в 20%. Про це повідомляє Agropolit.
Зокрема, законопроєктом 5425 від 26.04.2021 авторства двох нардепів від «Слуги народу» пропонують відновити 20% ставку ПДВ за операціями з постачання сільськогосподарської продукції згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного).
Водночас альтернативний законопроєкт 5425-1 від 11.05.2021 (також авторства «слуг») пропонує повернути ставку 20% ПДВ взагалі всьому переліку видів сільськогосподарської продукції, якому було встановлену знижену ставку оподаткування в 14%.
«Причинами такої ініціативи автори обох законопроєктів зазначають нерівні умови оподаткування для виробників та переробників сільськогосподарської продукції, та як наслідок – ризик підвищення цін на продукцію, одержану в результаті переробки сільськогосподарської сировини, за операціями з постачання якої застосовуватиметься знижена ставка ПДВ», – йдеться у повідомленні.
При цьому, частина авторів вже прийнятого закону про оподаткування 14% ПДВ для деяких видів сільськогосппродукції зареєструвала ще один альтернативний законопроєкт 5425-2 від 13.05.2021, яким пропонують не лише не змінювати вже встановлену ставку 14% для деяких видів сільськогосподарської продукції, але й розширити таку, знижену ставку ще на частину продукції.
Зокрема, для харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість, за переліком таких продуктів, що встановлюється урядом.
Нардепи вважають, що це допоможе стабілізувати ціни на харчові продукти, що мають істотну соціальну значущість, і усунути ризики подальшого їх підвищення.В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...