Пекін зайняв досить жорстку позицію: Росія скорочує експорт електроенергії в Китай через суперечку щодо ціни

Російський державний енергетичний холдинг "Інтер РАО" почав обмежувати постачання електроенергії до Китаю після того, як Пекін не погодився купувати її за новою вищою ціною. Про це повідомляє Newsweek, передають Патріоти України.

Зазначається, що Росія, яка намагається компенсувати падіння експортних доходів, вирішила скористатися проблемами Китаю. Пекін зіткнувся із серйозним дефіцитом електроенергії через посухи та скорочення внутрішнього видобутку вугілля.

За словами неназваного експерта, з яким поспілкувалися журналісти видання, Китай демонструє "твердий" підхід до переговорів з Росією та займає сильну переговорну позицію.

"Інтер РАО" заявило, що нові експортні мита, які набули чинності 1 жовтня, означатимуть підвищення цін на електроенергію на 7 відсотків для споживачів у Китаї, Монголії, Азербайджані та сепаратистському грузинському регіоні Південна Осетія.

У серпні представник "Інтер РАО" Олександр Панін заявив журналістам, що, якщо нова ціна буде відхилена Китаєм, це може призвести до "повного припинення" поставок електроенергії.

"Переговори з Китаєм тривають. З сьогоднішнього дня починаємо часткові обмеження", – сказав представник "Інтер РАО" і додав, що Монголія погодилася на підвищення цін Росією.

"Китайські енергетичні компанії та держава завжди були відомі як жорсткі та дуже терплячі в енергетичних переговорах з Росією", — сказав Томас О’Доннелл, берлінський геополітичний аналітик та експерт з енергетики аналітичного центру Wilson Center.

За його словами, раніше Пекін вже отримав велику вигоду від тиску на Росію, коли та була змушена постачати в Китай нафту і газ за зниженими цінами через втрату європейського ринку.

Податкові перевірки в Україні повернулися: Кого перевірятимуть та за якими правилами

понеділок, 11 грудень 2023, 6:22

Від грудня 2023 в Україні мають поновити податкові перевірки бізнесу. Їх було призупинено з початку війни, проте влада скасувала мораторій для ряду категорій підприємців, передають Патріоти України. РБК-Україна розповідає, для кого перевірки повернутьс...

"Нагадує "Гру в кальмара": В Україні поширилася несподівана схема обману, люди втрачають шалені кошти

неділя, 10 грудень 2023, 17:22

В Україні поширилася масштабна схема обману. Українцям обіцяють заробіток за прості дії, однак у результаті втягують їх у схему обману, передають Патріоти України. "Я помітила цю схему десь у кінці жовтня. В листопаді ми спостерігали справжній бум. Я с...