Адвокати юридичної компанії "Мережа права" розповіли, чи мають право на пенсію фізичні особи-підприємці. Про це йдеться в повідомленні компанії, передають Патріоти України.
Зазначається, що коли підприємець виходить на пенсію, він очікує, що роки ведення бізнесу будуть належно враховані як трудовий стаж. Проте практика показує інше.
Пенсійний фонд все частіше не визнає частину або весь пенсійний стаж ФОП. Це означає не лише втрату кількох років стажу, а й суттєве зменшення розміру виплат або повну відмову у призначенні пенсії.
Головне питання: чи зараховується в стаж підприємницька діяльність? Так, але з багатьма "але". Все залежить від того, коли саме фізична особа була зареєстрована як підприємець і на якій системі оподаткування перебувала, здійснюючи підприємницьку діяльність.
У період з 1998 по 2003 роки, для ФОП на спрощеній системі, трудовий стаж ФОП підтверджується довідкою про реєстрацію.
З 2004 по 2017 роки формально зарахування залежить від факту сплати ЄСВ, незалежно від суми, але на практиці навіть при сплаті внесків ПФУ може визнати тільки 4-5 днів за місяць, а не повний місяць, що є протиправною практикою.
Уявімо, що ФОП йде на пенсію. Він має 20 років підприємницького досвіду, чесно сплачував податки, але раптом дізнається, що Пенсійний фонд визнає лише половину цього терміну. Причиною тому слугують формальні прогалини в обліку, відсутність конкретних довідок або технічні невідповідності в реєстрах.
Ще гірше – у деяких випадках ПФУ взагалі відмовляє у призначенні пенсії, бо людині не вистачає кількох місяців стажу. І тут виникає питання: як підтвердити стаж ФОПу? Потрібно піднімати архіви, запитувати довідки з податкової та ПФУ, а потім, можливо, звертатися до суду.
Згідно з чинним законодавством, страховий ФОП стаж може бути зарахований при виконанні наступних умов:
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...