В Україні розмір майбутньої пенсії залежить всього від двох факторів: стажа та зарплати. При тому збільшити розмір майбутньої пенсії може будь-хто. Для цього треба не тільки офіційно працювати та мати великий стаж. Ще один варіант – добровільно вийти на пенсію пізніше, що дозволяє збільшити розмір майбутньої виплат, передають Патріоти України.
Про це йдеться в законі Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Під час розрахунку пенсії середню зарплату за три роки множать на відношення середньої зарплати по країні до середньої зарплати майбутнього пенсіонера (місяць до місяця). Суму, що вийшла, множать на кількість відпрацьованих років і на 1%.
Пенсію можна збільшити: як це зробити
Будь-який українець може збільшити розмір майбутньої пенсії. І йдеться не тільки про те, щоб отримувати більшу зарплату чи працювати довше. Ще один варіант – війти на заслужений відпочинок пізніше.
Якщо добровільно не оформляти виплату в 60 років, а дочекатися віку в 65 років та 7 місяців, надбавка буде у розмірі 50%. Це випливає із 29-ї статті Закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування". Згідно із законом, якщо українець самостійно ухвалює рішення вийти на пенсію пізніше, його виплату збільшать на певний відсоток. Так:
Тобто українець, який вийде на пенсію на 5 років та 7 місяців пізніше, зможе отримати надбавку до пенсії у розмірі близько 50%. Припустимо, якщо за формулою ви заробили на пенсію у розмірі 5 тис. грн і вирішили продовжити працювати та звернетеся по виплату в 65 років та 7 місяців, ваша пенсія становитиме вже 7,5 років.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...