Днями Кабінет міністрів ухвалив постанову про включення до трудового стажу часу, протягом якого українці працювали за кордоном. Це має збільшити розмір пенсій, які поки що в Україні невеликі, але є й інші способи їхнього підвищення, передають Патріоти України.
Так, як пишуть «Економічні новини», розмір майбутньої пенсії в Україні визначається розміром заробітної плати, з якої сплачували страхові платежі, та трудовим стажем — це період часу, протягом якого ви це робили. Результатом став розмір середньої пенсії в Україні — 6 341 гривня.
Як писали «ФАКТИ», майбутня пенсія вираховується за спеціальною формулою, головними в якій є розмір зарплати, що отримується, і страховий стаж, що прямо впливає на майбутні пенсійні виплати. Якщо за цією формулою розмір виявиться меншим за законодавчо встановлений мінімум у 2 361 грн, то її пенсійні виплати здійснюватимуться у мінімальному розмірі.
При цьому багато пенсіонерів стикаються з тим, що їхні виплати не зростають або зростають повільніше за інфляцію. Вищий суд нещодавно визнав незаконною практику, коли індексація не проводилась у перші роки після призначення пенсії. Це призводить до того, що навіть із регулярними надбавками фактична купівельна спроможність пенсій знижується щороку.
Перерахунок пенсійних виплат можуть зробити:
після отримання додаткового стажу;
при досягненні певного віку (надаються вікові надбавки від 300 до 570 гривень при досягненні віку 70, 75 та 80 років);
щорічно — у рамках індексації (залежно від темпів інфляції та зростання зарплат у країні).
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...