У березні в Україні відбулася масова індексація пенсій. Попередньо уряд обіцяв підвищити українцям розрахункові пенсії на 13%. Та попри це, підвищення склало лише 8%. У Мінсоцполітики розповіли, чому так сталося, і чи компенсують українцям обіцяні гроші, пише сайт ТСН, передають Патріоти України.
Щоб зрозуміти, чому стався такий різнобій у цифрах, треба знати, як рахується відсоток індексації, кажуть у профільному міністерстві. Його розраховують як половину від суми показника інфляції за попередній рік та зростання середньої зарплати в Україні за попередні три роки.
У серпні минулого року, коли уряд активно працював над проектом бюджету на 2024 рік, інфляція в Україні була значно вища. Тоді припускали що її річний показник становитиме близько 13%. Однак до кінця року зростання цін суттєво уповільнилось, і Україна вийшла на значно нижчий показник інфляції.
Таким чином, розрахункові параметри для визначення індексації пенсії зрештою вийшли такі:
У сумі ці два показники дали майже 16%. І таким чином відсоток індексації склав майже 8%.
Отже, ніякого додаткового підвищення пенсії ще на 5% не буде, тому що за розрахунками вийшла саме така індексація. Очевидно Мінсоцполітики не мало таких, навіть орієнтовних, даних майже до кінця зими, адже ще в середині лютого усі чиновники обіцяли українцям 13-відсоткове збільшення розрахункових пенсій.
Та навіть для забезпечення теперішньої 8-відсоткової індексації доведеться щомісяця додатково виплачувати пенсіонерам з державного бюджету близько 3 мільярдів гривень. Втім, очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович запевнила, що ці гроші в бюджеті заплановані. А отже, проблем із виплатою пенсій не має бути.
Нагадаємо, у квітні після підвищення мінімальної зарплатні мають зрости пенсії людей у віці 65+ з повним страховим стажем (35 років для чоловіків, 30 — для жінок), також на другий місяць весни заплановані підвищення виплат працюючим пенсіонерам.
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...
Підприємство найбільшого приватного експортера російського газу компанії "Новатек" у Білокам'янці Мурманської області, яке називали "заводом з виробництва LNG-заводів", ймовірно законсервоване, повідомляє Bloomberg із посиланням на супутникові дані, зі...