Пенсіонерів образили: Експерт пояснив, чому деяким українцям не зробили перерахунок виплат

У грудні 2022 р. здійснювалося кілька перерахунків пенсійних виплат українцям, і один з них був пов'язаний зі встановленням доплати до пенсії особам молодше 70 років, передають Патріоти України.

Незалежний пенсійний консультант Сергій Коробкін нагадав, що жінки зі стажем понад 30 років, яким ще не виповнилося 70 років, з 1 грудня мали право на пенсію у розмірі не нижче ніж 2500 гривень (з 1 березня мінімальний розмір таких пенсій підтягнули до 2760 гривень). Раніше такі пенсії не могли бути нижчими за 2300 гривень. Тобто, мінімальний розмір таких пенсій у грудні збільшився на 200 гривень.

Проте таке підвищення стосувалося не всіх. По-перше, для цього потрібно мати не менше ніж 30 років стажу (для чоловіків — 35 років). По-друге, йдеться про пенсії, які до грудня становили менш як 2500 гривень.

Якщо у людини достатньо стажу, але загальний розмір пенсії з усіма надбавками менш ніж 2500 гривень, то до пенсії встановлюється доплата, щоб її загальний розмір був не нижчим за зазначену суму. У людей, які, наприклад, отримували до грудня пенсію у розмірі понад 2500 гривень, вказана норма нічого не змінила. Також перерахунок не стосується пенсіонерів, які продовжують працювати.

В Україні вже скоро перепишуть податки та правила для ФОПів: До чого готуватися

четвер, 1 червень 2023, 11:30

В Україні вже з 1 липня планують повернути податки для фізосіб-підприємців (ФОПів) до рівня, що був до повномасштабної війни. Окрім того, відновляться перевірки. Проте водночас з'явиться можливість добровільно погасити донараховані суми та уникнути штр...

Цінового "шоку" не уникнути? Тариф на електрику можуть ще раз підвищити: У Кабміні натякнули, коли саме

четвер, 1 червень 2023, 11:25

Кабінет міністрів України опублікував постанову про підвищення тарифу на електричну енергію для населення з 1 червня. Відповідна інформація розміщена на сайті уряду, передають Патріоти України. Відповідно до документу, нова єдина ціна на електричну е...