Пенсіонери в Україні не отримають щорічну виплату у травні - названо причину

Частина українських пенсіонерів щороку отримувала додаткову виплату у травні. Проте 2023 року грошову допомогу було вирішено перенести на інший місяць, передають Патріоти України.

Уряд щорічно виплачував ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань разову допомогу перед Днем Перемоги 9 травня. Цього року цієї виплати не буде напередодні знаменної дати. Її нарахують не 5 травня, а 24 серпня – до Дня Незалежності України.

Раніше дату планували змінити на 14 жовтня та приурочити до Дня захисників та захисниць України, але потім погодили на серпень. За відповідний закон №7295 проголосували 279 депутатів Верховної Ради.

"Щороку до Дня Незалежності України учасникам бойових дій виплачується разова грошова виплата у порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про державний бюджет України", - зазначено в записці пояснення до законопроекту.

Індексація пенсій запланована на квітень

У березні пенсії більшість українців проіндексували. Підвищення розміру виплат торкнулося понад 10 мільйонів людей. Мінімальна сума збільшення становила 100 гривень, максимальна – 1500 гривень, а середня – 400-500 гривень.

У квітні влада проведе ще одну індексацію – цього разу для працюючих пенсіонерів. Вона торкнеться близько 600 тисяч людей. При розрахунку розміру підвищення пенсії враховуватимуть зарплату та збільшення страхового стажу. Перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів буде здійснено лише якщо з моменту призначення пенсії або попереднього перерахунку минуло щонайменше 2 роки (24 місяці)

В Україні вже скоро перепишуть податки та правила для ФОПів: До чого готуватися

четвер, 1 червень 2023, 11:30

В Україні вже з 1 липня планують повернути податки для фізосіб-підприємців (ФОПів) до рівня, що був до повномасштабної війни. Окрім того, відновляться перевірки. Проте водночас з'явиться можливість добровільно погасити донараховані суми та уникнути штр...

Цінового "шоку" не уникнути? Тариф на електрику можуть ще раз підвищити: У Кабміні натякнули, коли саме

четвер, 1 червень 2023, 11:25

Кабінет міністрів України опублікував постанову про підвищення тарифу на електричну енергію для населення з 1 червня. Відповідна інформація розміщена на сайті уряду, передають Патріоти України. Відповідно до документу, нова єдина ціна на електричну е...