Передсвяткове пожвавлення: Експерт розповів, чого чекати від курсу валют наступного тижня в Україні

Наступного тижня на валютному ринку в Україні не прогнозується великих змін, проте з другої половини тижня очікується поступове "передсвяткове" пожвавлення, що може відобразитися на готівковому курсі. Про це в коментарі УНІАН розповів директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко, передають Патріоти України.

"За всіма ознаками, в період із 3 по 9 квітня на валютному ринку не станеться глобальних пертурбацій: за незначних поточних коливань в межах 0,3-0,5 грн, курсовий коридор не зазнає суттєвих змін. Так, курс долара знаходитиметься в діапазоні 37,30-38,30 грн, а євро - 40-41 грн", - сказав експерт.

Проте, за його словами, з другої половини тижня очікується поступове "передсвяткове" пожвавлення на готівковому ринку, що триватиме до Великодня.

"За нашою оцінкою, починаючи з 6-7 квітня і впродовж наступних 10 днів, пропозиція на готівковому ринку може зрости на 5-7%, що можливо відобразиться на готівковому курсі: долар і євро можуть "подешевшати" на 2-3% - до 37,3-38 грн/дол. та до 39,9-40,9 грн/євро відповідно", - сказав Марченко.

Він зазначив, що така ситуація цілком очікувана, адже завжди валютний ринок "реагує" на великі загальнонаціональні свята. До того, на тлі тимчасово зростання цін на продовольчі товари громадянам знадобиться "додаткова" готівка для придбання необхідного за сезоном. Водночас після свят роздрібний готівковий курс повернеться до звичних меж.

Марченко наголосив, що, як і на початку березня, ситуація на валютному ринку залежатиме від кількох головних чинників, зокрема, обсягу макрофінансової допомоги, контрольованого рівня інфляції, що не перевищує 1% на місяць (при цьому "святкове" зростання цін на продукти харчування не є підставою для зростання інфляції, адже ажіотаж є тимчасовим).

Також серед чинників впливу на валютний курс Марченко відмітив ефективні дії регулятора, експортні надходження, активізацію "внутрішньої" економіки та поновлення стабільної роботи великих підприємств у виробничих галузях та АПК.

"Таким чином, наступного тижня загальна ситуація на валютному ринку залишатиметься цілком контрольованою. Курсові коливання відбуватимуться переважно в усталених межах, але ми припускаємо, що під кінець тижня можливе незначне "просідання" готівкового курсу долара та євро на 0,3-0,5 грн", - резюмував експерт.

"Удар" був не останнім? У Міненерго повідомили, чи очікувати українцям нового зростання тарифів на світло

субота, 3 червень 2023, 14:10

Тарифи на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуться. Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі інформаційного телемарафону, передають Патріоти України. "Про це мова не йде. Ми запропонували термін...

Хто після подорожчання електроенергії щомісяця платитиме на 500 грн більше: Озвучено єдиний вихід

субота, 3 червень 2023, 11:09

В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше - 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я ...