Перекази українців із картки на картку масово блокують: У НБУ розповіли, коли зажадають довідку

В Україні банки мають право заблокувати перекази фізичних осіб із карти на карту в разі, якщо операція здалася підозрілою. Наприклад, якщо протягом дня клієнт отримав низку переказів по кілька тисяч гривень кожен. Про це в інтерв'ю "Мінфіну" розповів заступник голови НБУ Ярослав Матузка, передають Патріоти України.

"Зміни законодавства, ухвалені минулого року, гармонізують вимоги до клієнтів із питань "фінмону" з міжнародними стандартами та практикою. Але загальний підхід тут один: ваші витрати мають співпадати з вашими офіційними доходами", – пояснив представник регулятора.

Коли банки бачать нестандартні ситуації, наприклад, надходження великого обсягу коштів із невизначених джерел, то запитують додаткову інформацію. Якщо є підозри, можуть блокувати такі операції, відмовити в обслуговуванні.

"Наприклад, на картку фізичної особи надходить по кілька платежів на день по 2, 3 та 5 тис. грн виручки за товар, реалізований десь на olx... Банки застосовують ризик-орієнтований підхід. Якщо вони бачать нехарактерні надходження, то для початку зазвичай просто запитують додаткову інформацію. Можливо, деякі фінустанови для уникнення ризиків відразу блокують. Але вони мають з’ясувати джерела надходжень, їх характер, походження коштів, і вже на підставі цієї інформації ухвалювати рішення", – додав Матузка.

"Опасный код. Почему с карточек ПриватБанка начали пропадать деньги и как их можно вернуть", - журналіст

субота, 15 травень 2021, 17:12

"Клиенты Приватбанка стали все чаще жаловаться на воровство денег с карточных счетов. Банк обвиняют в том, что он проворонил новую мошенническую схему, и не может защитить деньги людей. А финучреждение призывает людей внимательнее относиться к функции ...

"Ждем доллар по 27. Когда будет лучше сбрасывать гривню", - експерт

субота, 15 травень 2021, 10:56

"Национальная валюта в последние три недели уверенно набирает вес. Если еще по состоянию на 25 апреля курс Национального банка Украины составил 28,06 грн за доллар, то 14 мая он укрепился до отметки 27,63. Посмотрим, что влияет на курс доллара", - пише...