Перекази українців з картки на картку перевіряють: Ось що треба знати кожному

В Україні збільшилась кількість випадків блокування переказів через порушення обмежень щодо місячних сум, або порушення норм фінансового моніторингу. В деяких випадках можуть не тільки заморозити переказ, але і закрити рахунок, передають Патріоти України.

Цього місяця (з 1 червня) знизили ліміти на перекази – до 100 тис. грн без підтвердження доходів (і 50 тис. грн – для тих, хто має високий рівень ризику), нагадує у коментарі OBOZ.UA фінансовий аналітик YouControl, доктор економічних наук Роман Корнилюк.

Перевищення лімітів на грошові перекази – найбільш поширена причина блокування. Крім того, рахунки можуть заблокувати (або заморозити переказ) через:

  • автоматично згенероване припущення участі клієнтів у дроп-мережах. Особливо, якщо є часті перекази без зазначення типу платежу, зокрема транскордонні або між фізичними особами, велика кількість платіжних карток у клієнта;
  • невідповідність суті платежів задекларованим КВЕДам (для ФОП). Наприклад, якщо ФОП, котрий займається ремонтом автомобілів, отримує кошти за продаж ювелірних прикрас.
  • Також можливі ситуації, коли обмеження через фінансовий моніторинг застосовують помилково. Однак цю "помилку" можна виправити, звернувшись до банку.

"Такі випадки мають місце, про що опосередковано свідчить хоча б кількість скарг і звернень громадян з цього приводу до НБУ. У першому кварталі найпоширенішими питаннями, які стосувались діяльності банків, були питання щодо блокування та арештів рахунків – 513 звернень", – розповідає Корнилюк.

Банки ніколи не розголошують конкретних параметрів, за якими операції можуть класифікуватися як підозрілі, а клієнти – як потенційно ризиковані, оскільки ці дані є частиною внутрішніх процедур.

Марина Павленко, провідна експертка з фінансового моніторингу ГЛОБУС БАНКУ, радить:

  • Ознайомтеся з умовами обслуговування рахунку/картки та тарифами, зазначеними в договорі.
  • Перевірте ліміти та законодавчі обмеження на сайті банку, щоб не потрапити під дію обмежень на перекази.
  • Під час відкриття рахунку важливо зазначити мету встановлення ділових відносин з банком, надати перелік запланованих операцій, а також інформацію про послуги, яких ви потребуєте. Надзвичайно важливо бути чесним щодо обсягу доходів та максимально очікуваної суми надходжень на рахунок протягом місяця.

"Чим більше правди у використанні рахунку – тим меншою є ймовірність його блокування", – наголошує Павленко. На етапі відкриття рахунку у фахівця банку можуть виникнути додаткові запитання. Важливо надати вичерпні відповіді, а за потреби – додаткові документи або пояснення.

Вдалося не лише звільнити частину території: Бійці ЗСУ просунулися вперед на Запоріжжі

неділя, 27 липень 2025, 15:27

Українській військові успішно вибили окупаційні війська на Запорізькому напрямку та просунулися вперед. Про це повідомила пресслужба 210-го окремого штурмового полку, передають Патріоти України. Там розповіли, що військовим вдалося вибити російські вій...

Врожай пшениці - найгірший за останні 10 років: Українцям розповіли, що буде з цінами на хліб

неділя, 27 липень 2025, 12:44

У 2025 році Україна переживає найгірший врожай пшениці за останнє десятиліття через заморозки, град і зливи, що суттєво знизило обсяги збору зернових. У результаті очікується підвищення цін на хліб і борошняні вироби до 25% у середньому за рік. Про це ...