В Україні збільшилась кількість випадків блокування переказів через порушення обмежень щодо місячних сум, або порушення норм фінансового моніторингу. В деяких випадках можуть не тільки заморозити переказ, але і закрити рахунок, передають Патріоти України.
Цього місяця (з 1 червня) знизили ліміти на перекази – до 100 тис. грн без підтвердження доходів (і 50 тис. грн – для тих, хто має високий рівень ризику), нагадує у коментарі OBOZ.UA фінансовий аналітик YouControl, доктор економічних наук Роман Корнилюк.
Перевищення лімітів на грошові перекази – найбільш поширена причина блокування. Крім того, рахунки можуть заблокувати (або заморозити переказ) через:
"Такі випадки мають місце, про що опосередковано свідчить хоча б кількість скарг і звернень громадян з цього приводу до НБУ. У першому кварталі найпоширенішими питаннями, які стосувались діяльності банків, були питання щодо блокування та арештів рахунків – 513 звернень", – розповідає Корнилюк.
Банки ніколи не розголошують конкретних параметрів, за якими операції можуть класифікуватися як підозрілі, а клієнти – як потенційно ризиковані, оскільки ці дані є частиною внутрішніх процедур.
Марина Павленко, провідна експертка з фінансового моніторингу ГЛОБУС БАНКУ, радить:
"Чим більше правди у використанні рахунку – тим меншою є ймовірність його блокування", – наголошує Павленко. На етапі відкриття рахунку у фахівця банку можуть виникнути додаткові запитання. Важливо надати вичерпні відповіді, а за потреби – додаткові документи або пояснення.
Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...
НБУ може внести зміни до правил переказів без відкриття рахунку, за якими навіть при оплаті комунальних послуг через касу банку чи відділення Укрпошти доведеться вказувати податковий код, передають Патріоти України. Національний банк ініціює зміни до п...