Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам: Українцям пояснили, коли буде і кому чекати

Порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам визначено частиною 4-ю статті 42 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, передають Українські Новини. Так, з 1 квітня поточного року пенсії перерахують наступним категоріям пенсіонерів, передають Патріоти України.

- тим, хто після призначення чи перерахунку пенсії продовжували працювати та на 1 березня 2025 року набули 24 місяці страхового стажу;

- тим, хто відпрацювали менше ніж 24 місяців, але після призначення чи попереднього перерахунку пенсії пройшло 2 роки.

Разом з тим, якщо на 1 березня 2025 року набуто не менше як 24 місяці страхового стажу, перерахунок здійснюється з урахуванням страхового стажу.

Показник середньої зарплати (доходу), який було враховано під час призначення чи попереднього перерахунку пенсії, не змінюється.

Якщо після призначення чи перерахунку пенсії на 1 березня 2025 року набуто менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії здійснюється не раніше як через 2 роки після її призначення чи попереднього перерахунку з урахуванням лише набутого страхового стажу.

Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам заплановано на 1 квітня 2025 року, і він буде проведений після того, як до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування надійдуть відомості про сплату єдиного внеску за І квартал 2025 року.

Строк подачі звітів встановлено до 10 травня.

Рівень бідності в Україні від початку війни збільшився майже удвічі: Гетьманцев оприлюднив невтішні цифри

неділя, 20 липень 2025, 6:47

Рівень бідності в Україні від початку війни збільшився майже удвічі - до 37%. Це значний показник, який спровокований війною. Про це повідомив в інтерв’ю Новини.LIVE очільник фінансового комітету ВРУ Данило Гетманцев, передають Патріоти України. «Усі ...

Не просто сміття: Ось скільки можна заробити на макулатурі в Україні в 2025 році

неділя, 20 липень 2025, 6:00

У розпал широкомасштабного російського вторгнення в Україну волонтери вигадували різноманітні способи збирання грошей на потреби ЗСУ. Наприклад, оголошували збір російських книжок, відправляли їх на переробку, а за виручені кошти купували необхідні вій...