Перерахунок пенсій: У кого і наскільки реально зростуть виплати у березні - розрахунки експерта

Після того як в уряді визначилися з коефіцієнтом індексації пенсій, стало зрозуміло, що мінімальний розмір підвищення виплат становитиме 100 гривень, а максимальний - 1 577 гривень, передають Патріоти України.

«Відповідно до нього, пенсії мають проіндексувати лише на 7,9%. Хоча за попередніми оцінками уряду, спочатку йшлося про індексацію приблизно на 13%», — пише незалежний фінансовий експерт Сергій Коробкін.

Також збільшаться виплати, які було впроваджено у березні минулого року: тепер ці суми можуть зрости до 2720, 2980, 3240 та 3370 гривень відповідно.

Але хитрість в тому, що в деяких випадках індексація і ці доплати будуть змішуватися і взаємодоповнюватися.

Якщо у людини пенсія менша за 3 тисячі гривень, то очікувати великого збільшення після індексації не варто. Можливо, у цьому разі просто переглянуть і збільшать базові мінімальні розміри. А якщо пенсіонер щомісяця отримує, наприклад, 5 тисяч гривень, то теоретично можна очікувати збільшення пенсії саме на 7,9%, або 395 гривень.

У будь-якому разі варто дочекатися остаточного рішення Кабінету Міністрів і тоді розібрати його більш детально.

Також не варто забувати, що з 1 березня має відбутися перерахунок пенсій через збільшення прожиткового мінімуму. Нагадаємо, що прожитковий мінімум зріс з 1 січня, але пенсії перераховувати у зв’язку з цим одразу не стали.

«Встановити, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2024 року, проводиться з 1 березня 2024 року разом із здійсненням щорічної індексації пенсій», — йдеться в законі «Про Державний бюджет України на 2024 рік».

Таким чином, з березня розмір мінімальної пенсії зростає на 268 гривень — з 2093 до 2361 гривні. Максимальна пенсія становитиме десять мінімальних — 23610 гривень (не рахуючи деяких спеціальних пенсій, які можуть бути й більшими).

У зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму зростуть і деякі надбавки.

Наприклад, згідно з законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до пенсій ветеранів (осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни) та членів їхніх сімей встановлюються різні доплати у розмірі від 10% до 50% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Це не означає, що саме на 10% або 30−50% зросте сама пенсія. Збільшиться, власне, доплата, і в багатьох випадках дуже незначно.

Але, наприклад, у учасника бойових дій загальний розмір пенсії з усіма надбавками не може бути меншим за 210% прожиткового мінімуму. З 1 грудня 2022 року це було 4395,30 гривні, а з 1 березня 2024 року становитиме 4958,10 гривні. Тобто мінімальна пенсія тут зросте на 562,80 гривні.

Збільшаться також пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати жертвам нацистських переслідувань, мінімальні виплати для осіб з інвалідністю внаслідок війни, мінімальні розміри пенсії за втратою годувальника.

У частини пенсіонерів збільшиться розмір доплати за понаднормовий стаж. Її максимальний розмір становить 1% від прожиткового мінімуму за кожен рік, опрацьований понад норму.

Також експерт приводить таблиці збільшення виплат по деяких видах пенсій.

Таємна "допомога"? Компанії з Індії та Китаю постачали росіянам отруйне м'ясо

середа, 24 квітень 2024, 17:59

У м'ясі буйволів з Індії, яке в Росії часто видають за яловичину і продають по всій країні, Россільгоспнагляд виявив бактерії групи кишкової палички, а в курячих грудках з Китаю, що поставляються на російський ринок, знайшли сальмонеллу. Про це пише ...

Втрати все відчутніші: Нафтопереробка в Росії впала до річного мінімуму - це результат атак дронів СБУ, - Bloomberg

середа, 24 квітень 2024, 8:50

Нафтопереробка на російських заводах у квітні 2024 року впала практично до річного мінімуму. НПЗ (нафтопереробні заводи) в РФ квітні видавали лише 5,23 млн продукції на добу, що є майже найнижчим рівнем з травня-2023. Ключовою причиною падіння стали ре...