Переселенцям в Україні масово перестали виплачувати пенсії: Що не так із процедурою ідентифікації

До 31 березня деякі категорії пенсіонерів мали пройти ідентифікацію, аби й надалі отримувати виплати. Насамперед, йшлося про літніх людей, які стали ВПО до 24 лютого 2024 року, та громадян на тимчасово окупованих територіях. У противному випадку люди можуть зіткнутися з призупиненням виплат, передають Патріоти України.

Власне, як пише «Експерт» з посиланням на informator, так і сталося. Для того, аби пройти ідентифікацію, пенсіонерам пропонувалося або особисто з’явитись у відділення «Ощадбанку», або зробити це дистанційно, зокрема, за допомогою відеозв'язку. Але у деяких людей, які не дуже «товаришують» з технологіями, виникли труднощі.

Портал, зокрема, наводить скарку одного з громадян, яку називають типовою. Чоловік у соцмережах поскаржився співробітникам Пенсійного фонду на те, що оператори призначили час відеоідентифікації, але коли прийшов час сеансу, відповідного номеру не було у месенджері.

Називається кілька причин того, що у деяких пенсіонерів найближчим часом спостерігатимуться проблеми з виплатами:

Процедура ідентифікації через «Ощадбанк». Багато хто з пенсіонерів ВПО, які проходили процедуру у цей спосіб, залишилися без грошей. У ПФУ пояснюють, що, виявляється, пенсіонери мали пройти цю процедуру до 15 березня, хоча перед тим заявлялося, що ідентифікацію продовжено до 31 березня.

Ідентифікація через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Послуга вимагає цифрового підпису, якої у багатьох пенсіонерів ВПО також немає.

Дистанційна ідентифікація. З'ясувати важко, бо єдиний телефон, який працює — це телефон гарячої лінії 800 500 680, але додзвонитись на нього вкрай важко.

Черги в банку. Нових оголошень про те, що громадянам, які не отримали пенсію у квітні, вже зараз треба йти до відділень ПФУ і проходити ідентифікацію — немає. Але дехто вже сам туди пішов. І, як з’ясувалося, там вже утворилась чимала черга. Судячи з номерів талончиків, в одному лише відділені в такій черзі вже кілька сотень людей.

На тлі українських атак по НПЗ: Росія засекретила дані про виробництво бензину

середа, 29 травень 2024, 21:51

Російський уряд з ініціативи Міністерства енергетики засекретив дані про виробництво автомобільного бензину і дизельного пального в країні на тлі атак українських безпілотників. Про це повідомляє видання «Важные истории», з посиланням на джерело в Росс...

"Податок за кожну продану річ": Гетманцев хоче "взятися" за секондхенди

середа, 29 травень 2024, 21:43

В Україні влада, ймовірно, вирішила "взятися" за секондхенди. Про це може свідчити заява голови Податкового комітету ВР, нардепа Данила Гетманцева. У своєму Telegram Гетманцев розповів про зловживання власників секондхендів, передають Патріоти України....