Перевірте свій гаманець! В Україні рідкісну монету номіналом 5 копійок продають за 8200 грн - у чому її унікальність

В Україні рідкісну монету номіналом 5 копійок продають на аукціоні за 8200 грн. Монета виготовлена у 1992 році з немагнітної сталі та має рідкісний штам 2БАм, чим і зумовлена її висока вартість, передають Патріоти України.

П'ятикопійкова монета справді рідкісна та унікальна. Це монета, яка була у вжитку. Основний тираж цих монет карбували на монетному дворі в Італії, але частину монет 1992 року викарбували на Луганському верстатобудівному заводі. Зустрічаються серед колекціонерів як магнітні, так і немагнітні екземпляри.

Монета номіналом 5 копійок, як на фото, має вузький тризуб (2БАм). Вона немагнітна. На реверсі вказано номінал "5 копійок", на аверсі герб та напис "Україна 1992".

Крім вузького тризубця, особливостями цієї монети є одиниця року без хвостика, а гроно №2 на реверсі має форму тупокутного трикутника.

На сайті аукціону зазначається, що ця монета знаходиться у Чернігові. Продавець приймає оплату за неї на картку ПриватБанку та готовий надіслати товар по Україні Новою поштою.

На інтернет-аукціонах можна зустріти 5 копійок, виготовлених з латуні, міді, срібла. Всі ці монети, виготовлені в 1992 році, офіційно у вжитку не були, тому їх вартість вища за решту. Продавці в середньому просять за такі 5-копійчані монети не менше 2500 грн.

Чи варто українцям вкладатись у американську валюту? Експерт спрогнозував, що відбуватиметься у квітні з парою гривня-долар

п’ятниця, 24 березень 2023, 9:52

У квітні нинішнього року національна українська валюта, гривня, продовжить зміцнювати свій курс. Такий прогноз озвучив фінансовий експерт і голова аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій. Він вважає, що ймовірний ...

Ще одна категорія українців зможе вийти на пенсію достроково: Кого торкнеться

п’ятниця, 24 березень 2023, 8:42

Більшість українців виходять на пенсію після настання пенсійного віку (60 років). Можна продовжувати працювати і накопичувати собі стаж, щоб у майбутньому розраховувати на вищі виплати. Є також категорії громадян, які можуть вийти на пенсію достроково ...