Перший супутник незалежної України "Січ 2-30" відправився до Ілона Маска, для запуску в космос

Вартість доставки вітчизняного космічного апарату розробки КБ «Південне» у космос – 1 млн доларів.

До США відправили український супутник “Січ 2-30”, який планує запустити американська компанія SpaceX Ілона Маска, повідомляють Патріоти України з посиланням на Дніпровську митницю.

“Завершені митні формальності й відправлений в США український супутник “Січ-2-30″ без відхилень від графіка. Супутник зроблений в Дніпрі в рамках національної космічної програми України”, – йдеться в повідомленні на сторінці відомства в Facebook.

Водночас повідомляється, що 10 січня 2022 року супутник планують запустити з мису Канаверал (штат Флорида, США).

Як повідомляли раніше ПК, запуск і подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань, в т.ч. у сфері національної безпеки та оборони.

Виведення “СІЧ-2-30” є першим кроком на шляху виконання реалізації планів, визначених, зокрема, проєктом Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, яка передбачає створення вітчизняного космічного угруповання щонайменше із семи супутників, – повідомив Олег Уруський.

Можна в алетках і онлайн: Федоров пояснив, як українцям купувати ліки за "тисячу Зеленського"

середа, 19 січень 2022, 16:23

Українці віком від 60 років зможуть купувати ліки у аптеках або онлайн в рамках програми "єПідтримка". Про це під час брифінгу Міністерства цифрової трансформації та Міністерства економіки повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перед...

З архіву ПУ. Морські тварини почуваються, як вдома: Води Дніпра страждають від рідкісного, але катастрофічного явища

середа, 19 січень 2022, 13:00

На жаль, тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". "Тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". Річку, перегородивши дамбами, убили, позбавивши природної течії. Так, у каскаді Дніпровських водосховищ за...