Перший супутник незалежної України "Січ 2-30" відправився до Ілона Маска, для запуску в космос

Вартість доставки вітчизняного космічного апарату розробки КБ «Південне» у космос – 1 млн доларів.

До США відправили український супутник “Січ 2-30”, який планує запустити американська компанія SpaceX Ілона Маска, повідомляють Патріоти України з посиланням на Дніпровську митницю.

“Завершені митні формальності й відправлений в США український супутник “Січ-2-30″ без відхилень від графіка. Супутник зроблений в Дніпрі в рамках національної космічної програми України”, – йдеться в повідомленні на сторінці відомства в Facebook.

Водночас повідомляється, що 10 січня 2022 року супутник планують запустити з мису Канаверал (штат Флорида, США).

Як повідомляли раніше ПК, запуск і подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань, в т.ч. у сфері національної безпеки та оборони.

Виведення “СІЧ-2-30” є першим кроком на шляху виконання реалізації планів, визначених, зокрема, проєктом Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, яка передбачає створення вітчизняного космічного угруповання щонайменше із семи супутників, – повідомив Олег Уруський.

Занадто дороге задоволення: Росіяни не зможуть пересісти на китайські автомобілі - Reuters

субота, 25 березень 2023, 18:52

На тлі масових антиросійських санкцій, введених у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, росіяни скаржаться на неможливість перейти на автомобілі китайського виробництва, передають Патріоти України. Як повідомляє Reuters, ціни на китайські автомобілі вияв...

У Росії закінчуються гроші, вже влітку не буде чим покривати дефіцит бюджету, - економіст

субота, 25 березень 2023, 17:30

У Росії через високий дефіцит Фонд добробуту може закінчитися вже цього літа. Можливості покриття бюджетної діри скорочуються. Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За його словами, в росіян обмежені можливо...