Перспективи не райдужні: Експертка розповіла, що буде з гривнею ближче до осені

Вже зрозуміло, що відновити працевлаштування за кордоном найближчим часом багатьом українцям не вдасться.

Експертка Юлія Корнєєва вважає, що гривня впаде ближче до осені через зменшення надходжень від транзиту газу і світову кризу. Про це експертка розповіла в інтерв’ю, передають Патріоти України.

За словами Корнєєвої, восени очікується негативна кон'юнктура на сировинних ринках для основних експортних позицій України на тлі поширення Covid-19 і розгортання кризи, послаблення потоків капіталу на ринки, що обумовлено прогнозованою рецесією світової економіки. «Все це буде обмежувати можливості уряду залучати кошти на зовнішніх ринках, необхідні для покриття виплат щодо державного боргу», - пояснила вона.

Корнєєва також звернула увагу на ще один вагомий фактор: зниження валютних надходжень від грошових переказів трудових мігрантів. За даними Міністерства закордонних справ, в Україну з початку дії карантинних обмежень повернулись близько 145 тис. громадян. Спочатку очільник відомства Дмитро Кулеба заявив, що на тлі пандемії відправляти українців за кордон «нелогічно», і випускати українців на заробітки за кордон уряд не має наміру. Згодом позиція уряду трохи змінилась, але вже зрозуміло, що відновити працевлаштування за кордоном найближчим часом багатьом українцям не вдасться.

За даними Нацбанку, обсяг приватних переказів традиційними та неформальними каналами в Україну за січень-березень цього року становить понад $2,9 млрд. Ця сума це на 3,6% більше, ніж у I кварталі 2019-го. До відома, ексміністр економіки Володимир Лановий також прогнозує падіння до 30 гривень за долар вже за кілька місяців.

Джерело: Главком

"Епоха бідності" уже скінчилась? Уряд скасував обмеження на високі зарплати топ-менеджерам держпідприємств

середа, 28 жовтень 2020, 15:45

Кабінет міністрів зняв обмеження, якими місячна винагорода і заробітна плата керівникам та членам наглядових рад підприємств державного сектору визначається у розмірі, що не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати. Про це повідомляє прес-слу...

Порушує європейські директиви: ЗМІ вказали на російський слід ідеї зі списанням вагонів за віком

середа, 28 жовтень 2020, 12:15

Реалізація такої моделі в РФ призвела до дефіциту рухомого складу і зростання ставок на користування вагонами. Мінінфраструктури пропонує задіяти в Україні російську модель модернізації рухомого складу на залізниці, яка в РФ провалилася. Про це йдеться...