В Україні почали масово блокувати рахунки тих, хто порушив мобілізаційні правила й не сплатив штрафи. Зокрема, вже відомо про півтори тисячі постанов щодо жителів Полтавщини — станом на 1 травня їх винесли територіальні центри комплектування разом із виконавчою службою. Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції України на запит Суспільного. У документі зазначено, що блокування рахунків і арешт майна відбуваються в межах виконавчого провадження після несплати штрафу передають Патріоти України.
Що відбувається після несплати штрафу
Згідно зі статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), штраф необхідно сплатити протягом 15 днів після вручення постанови. Якщо цього не зроблено, справа передається до виконавчої служби (стаття 308 КУпАП), яка:
Усе це — в межах виконавчого провадження. Якщо правопорушник володіє майном разом з іншими, арешт накладається лише на його частку. На єдине житло чи землю стягнення не проводиться, якщо сума боргу не перевищує 20 мінімальних зарплат.
Що можуть забрати
У першу чергу стягнення відбувається з коштів у національній або іноземній валюті. Якщо їх недостатньо — арешт накладають на:
Таке майно можуть конфіскувати, а далі, відповідно до закону про воєнний стан, передати на потреби Збройних сил України. Рішення про передачу ухвалює місцева військова адміністрація.
Що не мають права арештовувати
Згідно з постановою КМУ №985 від 11.07.2002, арешт не накладається на майно, необхідне для базового існування, зокрема:
Тиск санкцій і нестача обігових коштів змушує росіян відмовлятися від ласих шматків закордоном , особливо коли "заморозити" копалини не виходить через неможливість виконання своїх інвестиційних зобов'язань. Дочірня компанія суверенного фонду добробуту ...
Демограф Олександр Гладун озвучив тривожний прогноз щодо населення України через війну Росії. Про це він сказав у коментарі ТСН.ua, передають Патріоти України. Демографи підрахували, що за найгіршим сценарієм, якщо війна закінчиться 2030 року, то до 20...