Під ковпаком всі: Що робити українцям, щоб не "зацікавити банк" і не потрапити під фінмоніторинг

Адвокат Роман Сімутін зазначив, що НБУ продовжує здійснювати фінансовий моніторинг для запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, передають Патріоти України.

Адвокат пояснив, які саме перекази на картку насамперед перевіряють співробітники фінансових установ, та зазначив, що багато хто з українців вже стикався із запитами від банків щодо перевірки джерел походження наявних коштів на карті. А комусь після таких перевірок блокують рахунки.

«Банку цікаво, якщо сума ваших місячних переказів перевищує ліміт — 400 тисяч гривень. Що банку нецікаво, то це перекази до 30 тисяч на місяць обороту на карті», — пояснює юрист.

Перекази від 30 до 400 тисяч гривень перевіряють, коли спостерігається:

  • значна кількість перекладів — десятки та сотні операцій;
  • збільшення вдвічі обороту на карті;
  • зняття більше половини коштів з картки;
  • скарга банку від особи, яка перевела вам кошти.

За результатами перевірки можливі такі «сценарії»:

  • банк самостійно з'ясує необхідні дані від клієнта та вирішить, що все гаразд і продовжить співпрацю;
  • банк призупинить роботу з клієнтом та проінформує про це Держфінмоніторинг.

Водночас, Держфінмоніторинг приймає всі заяви, а таких може бути до мільйона, але реагує лише на найважливіші з них, які приблизно становлять 10% від усіх, що надійшли.

«Фінансовий контроль дійсно існує і щороку стає більш ефективним, але правоохоронні органи вами гарантовано зацікавляться лише якщо ваші фінансові операції не просто трохи підозрілі, а мають винятковий та масовий характер», — зазначив адвокат.

Для проходження фінмоніторінгу Роман Симутін радить довести банку лише два факти: ви здійснюєте законну діяльність та ви сплатили чи звільнені від сплати податків.

Доказами законності отриманих вами коштів можуть бути:

  • довідка про доходи з роботи;
  • митна декларація;
  • документи, що підтверджують отримання грошових компенсацій, виплат, матеріального забезпечення;
  • копії документів, що підтверджують отримання спадщини.

Роман Сімутін не радить затягувати спілкування з банком та не ігнорувати запити щодо перевірки рахунку, а своєчасно контактувати з фінансовою установою, надаючи необхідну інформацію щодо платежів.

Головне питання до Зеленського

понеділок, 21 квітень 2025, 12:55

Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...

"Межа умовна": Демограф спрогнозував, чи підвищуватиметься надалі пенсійний вік для українців

понеділок, 21 квітень 2025, 12:49

Якщо процес постаріння українців продовжуватиметься, то пенсійний вік потрохи підвищуватиметься. Але в нас зараз вік виходу на пенсію пов'язується зі страховим стажем. Про це в інтерв’ю РБК сказав доктор економічних наук, заступник директора Інституту ...