Підбитий "Північний потік-1": У Польщі вже підрахували збитки "Газпрому" через рішення суду ЄС за позовом Варшави

Російський монополіст буде змушений скоротити обсяги прокачування блакитного палива через першу, і наразі єдину, нитку "Північного потоку" більше ніж на 20%. А це втрата в районі $3 000 000 000 на рік, якщо не знайти іншого маршруту, скажімо через Україну

Після вироку Суду ЄС, який скасував рішення Єврокомісії щодо допуску "Газпрому" до газопроводу OPAL, обсяги транспортування газу "Північним потоком" мають зменшитися на 12 мільярдів 400 мільйонів кубометрів блакитного палива на рік.

Про це заявив президент польської нафтогазової компанії PGNiG Пйотр Возняк, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Польське радіо".

За його словами, рішення у справі газогону OPAL має бути негайно виконано: "Для недискримінаційної політики продажу та транспортування газу в ЄС цей результат буде тільки позитивним. У мене складається враження, що енергетична солідарність вперше набула матеріального значення, і це не просто порожнє слово".

Суд Євросоюзу у вівторок скасував рішення ЄС від 28 жовтня 2016 року, що дозволило російському "Газпрому" постачати більше газу по газопроводу OPAL, який зв'язує його газопровід Nord Stream з Німеччиною.

Польща заявила, що рішення ЄК призводить до концентрації в одних руках джерел і засобів постачання газу, що "суперечить принципу диверсифікації джерел, шляхів постачання та управління ризиками перешкод або припинення поставок газу". В результаті польський уряд оскаржив це рішення у Суді ЄС.

У грудні 2018 року Варшава аргументувала, що рішення ЄК є несприятливим для енергетичної безпеки Польщі. Теоретично ЄК може подати апеляцію на рішення суду, але вона має бути обмежена тільки юридичними питаннями.

Афера Геруса - втіха Коломойського: Український "Енергоатом" несе збитки через імпорт російської електроенергії

неділя, 17 листопад 2019, 13:44

Коли змінюється навантаження в енергосистемі, і електрична енергія "Енергоатому" стає зайвою, йому потрібно її продавати на інших сегментах ринку, що не завжди вдається. Рост імпорта російської електроенергії наносить ущерб українській держкомпанії «Ен...

Нижче психологічної планки: Експерти прогнозують подальший обвал курсу долара щодо гривні

неділя, 17 листопад 2019, 10:57

Протягом наступного тижня очікується зниження курсу долара до гривні, стверджує старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб, зазначають Патріоти України. . "Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 23,9 грн, а готівковий долар у банках може т...