Піде на експорт: Куди зник безпілотний наземний бойовий дрон "Фантом" (відео)

Через низку причин, найголовніша з яких брак коштів у Міноборони та неусвідомлення характеру застосування подібних систем на полі бою, розробка не потрапляє до нашого війська.

Український наземний безпілотник "Фантом" був вперше публічно продемонстрований ще у 2016 році. Він позиціювався, як одна з найтехнологічніших розробок українського оборонно-промислового комплексу. Відомо, що впродовж декількох років він активно допрацьовувався, але потім інформація щодо ходу розробки зникла з інформаційного простору. Про долю "Фантому", якого називали "воїном майбутнього", Патріоти України пропонують вам дізнатися більш подробно.

Безппілотний БТР "Фантом" має стати "високотехнологічною відповіддю на виклики сучасної війни", принаймні саме так його позиціювали в "Укроборонпромі" ще декілька років тому. Підкреслюючи, що саме використання безпілотників дозволяє зберігти головне - життя бійців.

"Фантом" може самостійно виконувати завдання з розвідки, вогневої підтримки, транспортування вантажів та евакуацію поранених. Окрім того він може оснащуватись високоточною протитанковою ракетною зброєю, що робить його малопомітним винищувачем танків. І всі ці завдання з ризиком виключно для "заліза", а не життя.

"Військова техніка XXI сторіччя має повністю нівелювати людський фактор участі у вирішенні конфліктів. Використання безпілотної техніки має стати пріоритетом збройних сил. Саме тому ми розробляємо таку техніку в Україні та налагоджуємо її виробництво", - заявляли в "Укроборонпромі" у 2017 році, підкреслюючи, що готові налагодити серійне виробництво "Фантому" для українського війська.

Проте станом на сьогодні "Фантом" і досі чекає на замовлення від України, хоча інші країни неодноразово проявляли підвищений інтерес до цієї розробки. А Об'єднані Арабські Емірати вже придбали один тестовий зразок для його всебічної оцінки у реальних умовах.

"Фантом у версії 4х4 у серпні 2018 року, в умовах високих температур, пройшов успішні випробування в Об'єднаних Арабських Еміратах. У відповідності до бажань замовника він був оснащений блоком некерованих реактивних снарядів та кулеметом. Випробування, в тому числі і вогневі, пройшли успішно. За їх результатом "Фантом" був проданий замовнику. Зараз проходять його тестування з метою прийняття рішення щодо закупівлі", - проінформував Микола Лішиленко, менеджер проектів ДП "Укрінмаш", що входить до ДК "Укроборонпром".

Варто зазначити, що окрім "Фантому" українськими зброярами створено декілька інших бойових наземних дронів, наприклад, Fahd від Roboneers. Але судячи із доступної інформації, тема постачання безпілотних наземних платформ до ЗСУ, останнім часом, у Мінобороні знята з повістки дня.

Така ситуація починає нагадувати історію з танком "Оплот", який успішно експлуатують у Таїланді, але і досі не побачили у стройових частинах Збройних Сил України. Такої думки підтримується Антон Міхненко, головний редактор англомовного журналу Ukraine Defense Review, що видається компанією Defense Express.

"У 2011 році Таїланд замовив майже півсотні "Оплотів", це відбулось після першої демонстрації українського танка на міжнародній виставці IDEX. За цей час, попри війну, Україна виконала іноземний контракт. Але за 9 років жодного серійного "Оплоту" наші Збройні Сили так і не замовили. У ситуації з "Фантомом", у випадку його замовлення ОАЕ, чи іншою країною, ситуація може повторитись: найтехнологічніша розробка йде на експорт, але через низку причин, найголовніша з яких брак коштів у Міноборони та неусвідомлення характеру застосування подібних систем на полі бою, не потрапляє до нашого війська", - розповів Антон Міхненко.

Джерело: Defense Express

В Україні злетять тарифи на воду: На скільки більше доведеться платити

субота, 2 березень 2024, 11:59

На українців чекає поетапне здорожчання послуг водопостачання та водовідведення. Про це повідомив президент Асоціації водоканалів України Дмитро Новицький, передають Патріоти України. "У кожному місті - це своє питання і своя вартість. Надаються розрах...

Криваві гроші не завада? Експерт пояснив, чому поляки закуповують агропродукцію в Росії

субота, 2 березень 2024, 10:39

Влада Польщі знає, що місцеві бізнесмени закуповують агропродукцію у Росії та Білорусі, про що свідчить заява прем'єр-міністра країни Дональда Туска про можливе введення заборони на це. Втім, звинувачувати їх у тому, що польські фермери проти українськ...