Підіграють агресору: Молдавські компанії допомагають російським металургам йти з-під санкцій

Молдавські металообробні компанії, розташовані в тому числі в Придністров'ї, купують металургійну сировину і продукцію в Росії, тим самим допомагаючи підсанкційним російським металургам обходити санкції ЄС і потрапляти на ринок Євросоюзу, передають Патріоти України.

Як пише видання, з самого початку російсько-української війни офіційний Кишинів зайняв дуже стриману позицію щодо військового конфлікту, по суті, відмовившись вводити будь-які істотні санкції проти РФ. Однак президент Молдови Майя Санду пообіцяла, що не допустить випадкової або цілеспрямованої допомоги Росії з боку Молдови для обходу накладених на неї санкцій.

"Втім, наявність в країні "сірої зони" у вигляді Придністров'я, глибоко інтегрованої в молдавську економіку, дозволяє говорити про зворотне. Першою ластівкою обходу санкцій стала металургійна галузь. Днями стало відомо, що дві компанії, центр яких розташований в Придністров'ї, купили в Росії металопродукцію і сировину з метою подальшого перепродажу не тільки на молдавському ринку, але і на ринках ЄС, зокрема, Румунії", – стверджує видання.

У другій половині квітня морпорт Новоросійська покинули два балкери, завантажених російською продукцією. Порт призначення обох суден – Джурджулешти. Головна причина, чому молдавсько-придністровські компанії під загрозою найжорстокіших санкцій ЄС все-таки продовжують закуповувати російський метал, полягає в його ціні. Після того як меткомпанії РФ втратили ринки збуту в Європі, вони почали розпродавати свою продукцію з істотним дисконтом, особливо в тих країнах, які не приєдналися до санкцій.

Такий "сірий імпорт" з РФ повністю вбиває конкурентоспроможність українських підприємств. Ринок Молдови – невеликий, однак і ці обсяги могли б стати підмогою для вітчизняних металургів, які шукають і чіпляються за будь-які замовлення. В умовах обмеженого експорту меткомбінатам важливо мати гарантовані обсяги збуту в Україні. Ну а держава отримує вигоду у вигляді роботи виробничих ланцюжків в економіці, зайнятості населення в прифронтових районах і податкових відрахувань.

Всі ці схеми імпорту сталевої "підсанкціонки" в Молдову викликають безліч питань, зокрема, чому офіційний Кишинів дотримується санкцій проти Росії у фінансово-банківській системі, але абсолютно потурає у сфері торгівлі металом.

"У свою чергу Києву необхідно інтенсифікувати тиск на Молдову для закриття всіляких лазівок для обходу санкцій, саме цим зараз займається робоча група Єрмака-Макфола. Цілком можливо, що особиста зустріч президентів Володимира Зеленського і Майї Санду в Києві, який за останній місяць відвідали безліч світових лідерів, допоможе закрити всі "дірки" в сірих схемах", – підкреслює видання.

Буде удар по кишені: Vodafone підвищує тарифи та вводить плату за використання Telegram, названо дату

неділя, 5 лютий 2023, 9:47

Мобільний оператор Vodafone вирішив підвищити тарифи на зв'язок, а також ввести плату за використання популярного месенджера Telegram. Зміни чекають на абонентів з 10 лютого.Йдеться про тарифні плани, які можна підключити за умов передоплати. Контрактн...

Зарплата до 80 тис. грн без вищої освіти: Названо найбільш високооплачувані вакансії в Україні

субота, 4 лютий 2023, 21:28

Наявність вищої освіти давно перестала бути основним чинником для високої зарплати. Названо фахівців, які можуть розраховувати на дохід до 80 тисяч гривень на місяць навіть без диплома вишу, передають Патріоти України. Гідний заробіток в Україні навіть...