"Підмішують російський з українським": Експерт пояснив скарги українців на "слабкий" газ - погано закипає вода, страви в духовках - "тліють"

В Україні почастішали скарги на якість гази – споживачі стверджують, що газ, що надходить в їх квартири, став гірше гріти. Від цього погано закипає вода, страви в духовках – "тліють", а кава в турках готується довше, передають Патріоти України.

Багато нарікають на те, що зменшилася калорійність блакитного палива (теплота згоряння, теплотворна здатність газу). На додаток до всього цього, кажуть споживачі, він ще й смердить, пише UBR.

За словами глави Союзу споживачів комунальних послуг Олега Попенка, скарги на зниження калорійності цілком обґрунтовані через те, що газ недоочищений. "За фактом наші підмішують російський газ з українським, щоб хоч якось зберегти якість", – зазначає експерт.

Він розповідає, що після того, як газ "дістається" з труби з домішками, його очищають. При якісному очищенні його теплотворність повинна бути високою і відповідати європейським вимогам. В іншому випадку страждає якість. Втім, "поганий" газ українцям продають за ціною "хорошого".

Угорщина шантажує ЄС через Росію: Україна припускає, що з трубою "Дружба" може щось трапитися

четвер, 26 травень 2022, 18:22

Угорщина продовжує шантажувати Євросоюз та блокує запуск нафтового ембарго щодо Росії. Однак в України є важіль, за допомогою якого можна чинити тиск на Будапешт. Нафта на територію угорської держави надходить через нафтопровід Дружба, і з однією з нит...

Українців чекає подорожчання опалення: "Нафтогаз" планує підняти ціну газу в 3 рази

четвер, 26 травень 2022, 17:28

Компанія "Нафтогаз Трейдинг" в рамках трирічних договорів планує в Україні підвищити ціни на газ для підприємств теплової комунальної енергетики більш ніж в 3 рази - до 29,392 тис.грн/тис. куб. м (з ПДВ). Про це з посиланням на джерело на ринку газу і ...