"Підпишемо нові ліцензійні договори": Абромавичус розповів деталі угоди про купівлю китайцями "Мотор Січі"

Керівник «Укроборонпрому» заявив, що таке підприємство має контролювати держава.
Айварас Абромавичус. Фото: УНІАН.

Керівник «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус розповів на якому етапі перебуває угода з купівлі запорізького заводу «Мотор Січ» і заявив, що таке підприємство має контролювати держава. Про це він повідомив в інтерв'ю, передають Патріоти України.

Абромавичус розповів, що операція з покупки запорізького заводу його команді дісталася у спадок і акції вже придбані китайськими інвесторами. "Покупець попросив про можливість консолідувати більше 50% акцій заводу. Вчора ми направили в Антимонопольний комітет запит про продовження термінів на два місяці. Сподіваюся, що протягом цього часу комітет прийме рішення", - сказав Абромавичус.

Він заявив, що зараз «Укроборонпром» проводить аудит взаємин конструкторського бюро "Івченко прогрес" і "Мотор Січі", оскільки після закриття угоди настануть взаємини українського бюро із по суті китайським заводом "Мотор Січ". "Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використаємо цей час для конкретизації", - підкреслив Абромавичус.

Абромавичус також заявив, що завод має контролювати держава. "Я не знаю, яке рішення прийме АМКУ, все знаходиться в юридичній площині, але я вважаю, що компанію "Мотор Січ" держава повинна контролювати. ...Я впевнений, що в такій чутливій тематиці інтелектуальної власності щодо критичного експорту держава повинна мати останнє слово. Я вважаю, що в підсумку ми повинні прийняти такий же закон, як і в інших розвинених країнах, що під час купівлі іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава повинна мати право вето", - сказав керівник оборонного концерну.

Нагадаємо, 21 листопада Антимонопольний комітет відклав винесення рішення про розгляд заявки китайської Skyrizon і «Укроборонпрому» про купівлю контрольного пакета акцій запорізького заводу "Мотор Січ".

Хіти тижня. В Україні ліквідовано одну з найбільших корупційних схем за всю історію країни, - міністр цифрової інформації

субота, 11 липень 2020, 0:10

Після ліквідації схеми до держбюджету за два місяці надійшло додатково 9 млрд грн. Міністерство цифрової трансформації, Служба безпеки України, Офіс Генпрокурора, Державна податкова служба та Державна служба фінансового моніторингу зупинили протиправни...

​Психологічний рубіж знов подолано: Гривня обвалилась на міжбанку

п’ятниця, 10 липень 2020, 20:53

10 липня котирування нацавалюти до долара на відкритті міжбанку встановились на рівні 26,92 - 26,95 гривні, на закритті - на рівні 27,01 - 27,04 гривні, зазначають Патріоти України.