"Підпишемо нові ліцензійні договори": Абромавичус розповів деталі угоди про купівлю китайцями "Мотор Січі"

Керівник «Укроборонпрому» заявив, що таке підприємство має контролювати держава.
Айварас Абромавичус. Фото: УНІАН.

Керівник «Укроборонпрому» Айварас Абромавичус розповів на якому етапі перебуває угода з купівлі запорізького заводу «Мотор Січ» і заявив, що таке підприємство має контролювати держава. Про це він повідомив в інтерв'ю, передають Патріоти України.

Абромавичус розповів, що операція з покупки запорізького заводу його команді дісталася у спадок і акції вже придбані китайськими інвесторами. "Покупець попросив про можливість консолідувати більше 50% акцій заводу. Вчора ми направили в Антимонопольний комітет запит про продовження термінів на два місяці. Сподіваюся, що протягом цього часу комітет прийме рішення", - сказав Абромавичус.

Він заявив, що зараз «Укроборонпром» проводить аудит взаємин конструкторського бюро "Івченко прогрес" і "Мотор Січі", оскільки після закриття угоди настануть взаємини українського бюро із по суті китайським заводом "Мотор Січ". "Ми хочемо домовитися з новими власниками про наші взаємини, вони хочуть підписати нові ліцензійні договори. Тому ще два місяці буде така ситуація. Використаємо цей час для конкретизації", - підкреслив Абромавичус.

Абромавичус також заявив, що завод має контролювати держава. "Я не знаю, яке рішення прийме АМКУ, все знаходиться в юридичній площині, але я вважаю, що компанію "Мотор Січ" держава повинна контролювати. ...Я впевнений, що в такій чутливій тематиці інтелектуальної власності щодо критичного експорту держава повинна мати останнє слово. Я вважаю, що в підсумку ми повинні прийняти такий же закон, як і в інших розвинених країнах, що під час купівлі іноземними інвесторами таких критично важливих підприємств держава повинна мати право вето", - сказав керівник оборонного концерну.

Нагадаємо, 21 листопада Антимонопольний комітет відклав винесення рішення про розгляд заявки китайської Skyrizon і «Укроборонпрому» про купівлю контрольного пакета акцій запорізького заводу "Мотор Січ".

ЄС зупинить вільну торгівлю з Україною? Економістка пояснила, які обмеження можуть запровадити

вівторок, 5 березень 2024, 9:57

Зона вільної торгівлі (ЗВТ) України та Європейського Союзу (ЄС) за фактом не закінчиться влітку 2024 року. Однак на даний момент стоїть питання часткового повернення квот та мит на експорт низки "чутливих" товарів з України до Європи. Зокрема, це яйця,...

Чи треба блокувати рахунки ухилянтів в Україні: Міністр юстиції дав відповідь

вівторок, 5 березень 2024, 9:23

Нова редакція урядового законопроєкту №10449 щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку передбачає можливість через суд тимчасово заарештувати кошти ухилянтів. Міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю виданню "РБК-Україна" п...