Підраховано втрати України від обхідного газового контракту Угорщини з РФ

Болючий удар: глава ОГТСУ назвав втрати України від газового контракту Угорщини з РФ

В результаті підписання між Угорщиною і Росією контракту про постачання газу Україна втратила близько 4,5 млрд кубічних метрів транзиту. При цьому існує ризик повного припинення прокачування блакитного палива по українській території після 2024 року. Про це повідомив гендиректор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергія Макогона, зазначають Патріоти України.

"Ми втратили близько 4,5 млрд кубічних метрів транзиту точно, а є ризик втрати аж до 10 млрд кубів в цьому напрямку", - заявив він в інтерв'ю ТСН.

За словами Макогона, під загрозою також знаходиться можливість імпорту газу віртуальним реверсом з Угорщини. Він зазначив, що в 2021 році таким чином в Україну надходило близько 95% газу.

"Однак у нас залишається можливість імпортувати газ з Польщі, Словаччини, Румунії, і зараз ми цей імпорт проводимо. Кожен день імпортується близько 5 млн кубічних метрів", - додав глава компанії.

При цьому Макогон визнав, що газовий контракт між Угорщиною і Росією став "болючим ударом" для України. За його словами, ця угода фактично підтверджує, що всі заяви про збільшення транзиту через українську територію і можливість його збереження після 2024 року далекі від реальності.

"Транзит постійно зменшується. Як тільки у "Газпрому" з'являється можливість обійти Україну, вони це роблять", - підкреслив він.

Глава компанії назвав аргументи російської сторони про безпеку і дешевизну обхідних маршрутів помилковими. Макогон уточнив, що раніше транспортування газу йшло за простою схемою - Росія-Україна-Угорщина. Але після введення обхідних шляхів вона ускладнилася.

"В цей час транспортування відбувається за новим маршрутом: Північ Росії - Південь Росії - Чорне море - Туреччина - Болгарія - Сербія - Угорщина. Ну, як можна порівнювати ці маршрути?"- пояснив Макогон.

Він додав, що контракт "Газпрому" з Угорщиною - це політична домовленість. Макогон припустив, що російський монополіст шантажував угорську сторону припиненням постачання газу, якщо вона не погодиться на отримання палива з Сербії.

Однак існує одне "але": Україна зможе транспортувати пальне з інших країн через "трубу Медведчука"

середа, 25 травень 2022, 22:37

В найближчі дні може бути підписаний договір з найбільшою угорською нафтогазовою компанією MOL для транспортування дизпалива з інших країн через Угорщину ділянкою продуктопроводу "Самара-Західний кордон", більш відомою як "труба Медведчука". Про це дон...

Бережіться! В Україні продають фрукти з Іспанії з небезпечною отрутою

середа, 25 травень 2022, 18:30

В Україні вже стали продавати полуницю та черешню імпортного виробництва. Так, у Києві чоловік отруївся черешнею, яку придбав на ринку. Плоди були привезені з Іспанії, передають Патріоти України. "Надійшло звернення про отруєння громадянина, який вжива...