Підстава від Ердогана для Х**ла. Тиск спрацював: Туреччина перекрила доставку підсанкційних товарів у Росію

Туреччина в березні 2023 року припинила транзит до Росії товарів, які підпадають під західні санкції. Рішення було прийнято під тиском США та Європи. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на слова представника експортної служби Туреччини та дипломата. Інформацію підтвердив і голова Стамбульської асоціації експортерів чорних та кольорових металів Четін Текделіоглу, передають Патріоти України.

За його словами, уряд Туреччини передав приватним компаніям список товарів, які з 1 березня заборонено переправляти до РФ. "Будь-які товари з цього списку заблоковані для ввезення до Росії незалежно від того, з якої країни вони походять", – зазначив Текделіоглу. При цьому товари, вироблені в Туреччині, навіть із іноземних комплектуючих, все ще можуть безперешкодно ввозитися до Росії, уточнив Текделіоглу.

Представник ЄС, який побажав зберегти анонімність, уточнив, що до списку потрапили товари, на які поширюється експортний контроль ЄС, США та Великої Британії. Туреччина, за словами джерела, дала усні зобов'язання більше не допускати переправлення таких товарів до РФ.

Туреччина, нагадаємо, відмовилася запроваджувати економічні санкції проти РФ. В результаті сформувалися канали постачання підсанкційних товарів до Росії транзитом через Туреччину. Ситуація потрапила в поле зору американської влади. У лютому-2023 американці попередили Анкару про експорт хімікатів, мікрочіпів та інших продуктів, які можуть використовувати Кремль у військових цілях.

Враховуючи "серйозні попередження", Туреччина вирішила уникнути конфронтації зі США, а також із ЄС, бо до країн Європи йде половина турецького експорту, заявив Текделіоглу. "Був список обмежень на реекспорт із зон вільної торгівлі до Росії з березня, і було надано відповідну вказівку", – зазначив він. Наголошується, що такі заходи змусили російських імпортерів шукати альтернативи. Зокрема, зростає імпорт товарів через Казахстан.

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський про те, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...

В Україні планують збудувати нову Каховську ГЕС: Де та коли розпочнуть роботи

середа, 7 червень 2023, 11:24

Російські терористи вчинили найбільшу техногенну катастрофу 21 століття, підірвавши Каховську ГЕС 6 червня. Україна неодмінно відбудує станцію, передають Патріоти України. На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше ...