Підуть до бізнесу із простягнутою рукою: Пенсії українцям доплачуватимуть за рахунок благодійних внесків

Українські пенсіонери матимуть змогу отримувати необмежені пенсії. Вони можуть бути в рази вищими за ті розрахункові суми, які їм визначили в Пенсійному фонді, передають Патріоти України.

Але при цьому й можуть залишитися зовсім низькими. Все залежатиме від того, чи знайде собі пенсіонер покровителя серед багатих співгромадян, який погодиться доплачувати йому певну суму до пенсії. Іншими словами, тепер пенсіонери значною мірою залежатимуть від грошовитих покровителів.

Такий закон набув чинності після підписання його президентом Володимиром Зеленським. Цей закон передбачає спрощення механізму участі громадян у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні. Зокрема, він передбачає фінансування пенсій окремим українцям за рахунок добровільних пожертв бізнесу чи будь-яких інших співгромадян.

За задумом авторів цього закону, представники бізнесу та будь-які інші громадяни, які бажають добровільно взяти участь у допомозі пенсіонерам, зможуть субсидувати підвищення доплат до пенсій українців. Водночас за пенсіонером у будь-якому випадку залишається гарантований розмір пенсії, який визначений йому Пенсійний фондом.

При цьому внески благодійників можуть бути як знеособленими, і персоналізованими. Знеособлені внески повністю надходитимуть до Пенсійного фонду, і вже звідти їх розподілять між пенсіонерами.

А ось персоналізовані внески будуть призначені конкретному пенсіонеру. Однак йому дадуть лише 70% від суми, виділеної благодійником. А решта 30% піде "в загальний котел" – для розподілу між усіма пенсіонерами.

До речі, в українському законодавстві передбачено, що ПФУ може фінансуватись не лише за рахунок нарахувань на зарплату, а й за рахунок благодійних внесків фізичних та юридичних осіб.

Водночас, поки не зрозуміло, як пенсіонер та його спонсор знайдуть один одного. Чи буде якось цей процес організований, чи пенсіонеру доведеться ходити з простягнутою рукою від одного багатого співвітчизника до іншого, сподіваючись на пожертвування.

Дуже важливий крок! Рада скасувала сплату ПДВ та мита при ввезенні дронів, тепловізорів та рацій

понеділок, 6 лютий 2023, 15:59

Верховна Рада звільнила від сплати мита та податку на додану вартість ввезення дронів, тепловізорів та рацій в країну, передають Патріоти України. "Рада схвалила наші законопроекти №8360/8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита ввезення коптерів, теплові...

Впливає багато факторів: Аналітик спрогнозував, яким буде курс долара найближчими днями

понеділок, 6 лютий 2023, 15:30

Найближчими днями, з 6 до 10 лютого, у банках готівковий курс долара в Україні перебуватиме в коридорі від 39,60 до 41,00 грн/дол., а євро - від 42,20 до 44,20 грн/євро, передають Патріоти України. Такий прогноз зробив аналітик Олексій Козирєв, зазначи...