Підвищення пенсій в Україні: У Мінсоцполітики запропонували утримувати 10% із зарплат громадян

В Україні намагаються запровадити накопичувальну пенсію, бо у майбутньому без неї на виплати пенсіонерам не буде коштів. Але в уряді запропонували утримувати 10% із зарплат громадян - підвищити розмір відрахувань, передають Патріоти України.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що нинішні внески, які роблять українці на майбутню пенсію, не можуть забезпечити гідних виплат у майбутньому. Наразі передбачається, що розмір вирахування із заробітної плати встановлено на рівні до 3%. На думку чиновниці, цей відсоток надто низький.

Зазначений відсоток передбачається першому етапі впровадження накопичувального рівня пенсійної системи. Ці внески сплачуватиме роботодавець та співфінансуватиме держава. Тому українці мають самостійно долучатися до цієї системи та збільшувати внески.

"Очевидно, що сам працівник повинен своїми коштами долучатися, щоб його внесок був оптимальним і потім з цього можна було отримати вигоду. Середній внесок, який би покривав усі необхідні витрати, і зберігав кошти в їхньому еквіваленті для людини - це не менше 7-10% сплати", - пояснила Жолнович.

Як відомо, зараз навіть за наявності повного стажу українці можуть отримати мінімальну пенсію – до 3000 грн на місяць.

Передбачається, що ініціатива стане обов'язковою та регламентуватиметься на законодавчому рівні. Це можливість для всіх українців отримати у майбутньому виплати від держави, навіть якщо вони офіційно не працевлаштовані, безробітні чи самозайняті. Таким чином, за себе зможуть сплачувати внески жінки-домогосподарки, які займаються вихованням дітей і яких забезпечує чоловік.

Нагадаємо, що законопроект про накопичувальні пенсії зареєстрований у Верховній Раді за №9212 зареєстрований законопроект. Якщо його ухвалять, в Україні запрацює другий рівень пенсійного забезпечення. Громадяни після досягнення пенсійного віку отримуватимуть дві пенсії — солідарну та накопичену

Новий удар по кишені! У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір, - Forbes

четвер, 23 травень 2024, 10:50

Міністерство фінансів працює над законопроєктом щодо підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору. Про це пише Forbes з посиланням на джерела. Повідомляється, що військовий збір можуть підвищити від 1,5% до 5%. Таку ж ставку можуть за...

План не пройшов: Українку через суд змусили доплатити за електроенергію 36 тис. грн

четвер, 23 травень 2024, 10:45

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області зобов'язав клієнтку "Миколаївобленерго" доплатити за електроенергію 33 180 грн, а також додатково заплатити 3 тис. грн військового збору. Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому в Реєстрі суд...