Пільгового податку в 2% для українського бізнесу більше не буде: Коли хочуть скасувати

В Україні планують скасувати спрощену податкову систему зі ставкою 2% для бізнесу із оборотом до 10 млрд грн. Очікується, що це станеться 1 липня - Міністерство фінансів уже готує відповідний законопроєкт. Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев ("Слуга народу"), передають Патріоти України.

Він нагадав: запроваджено пільговий податок було у березні-2022, "коли вся економіка перебувала в заціпенінні від шоку війни".Гетманцев наголосив: пільговий податок дуже допоміг українській економіці. "Він став тим фактором, який, серед інших, оживив підприємства", – йдеться у повідомленні.

Нардеп також розповів, що загалом на 2% перейшло 313 062 підприємця. А надходження єдиного податку від юридичних осіб-платників третьої групи за 2022 рік становлять 6,02 млрд грн.Скасування з липня пільгового податку Гетманцев анонсував ще наприкінці 2022 року.

Тоді депутат пояснив, що його введення із самого початку мало тимчасовий характер: "[тоді] ми припускали, що війна буде нетривалою". Визнавши ефективність цієї норми, Гетманцев наголосив: вона "вже відіграла свою роль".

В "Укргідроенерго" розповіли, як руйнування Каховської ГЕС вплине на енергосистему

вівторок, 6 червень 2023, 18:22

Генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповів, чи будуть зміни у роботі енергосистеми після того, як російські загарбники зруйнували Каховську ГЕС. Про це він розповів в етері національного телемарафону. Він зазначив, що Каховська с...

Україна різко обмежила експорт цукру: У Кабміні відповіли, чи буде дефіцит продукту влітку

вівторок, 6 червень 2023, 17:43

В Україні, де зростають тарифи на комуналку, зокрема, на електропостачання, здійснені заходи задля уникнення дефіциту цукру та збільшення його вартості. Як повідомляють у Міністерстві економіки, наразі українські експортери вже майже на 100% використал...