В Україні готується глобальна реформа усієї системи соціального захисту. Глава профільного міністерства Оксана Жолнович називає цей процес "переформатуванням". Під час цього в країні з'явиться новий Соціальний кодекс, а пільги буде переглянуто й уніфіковано, передають Патріоти України.
"Зараз ми пишемо новий Соціальний кодекс, і в межах глобального переформатування пільг їх переглядатимемо й уніфікуватимемо", – заявила Жолнович в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Вона також прокоментувала свою нещодавню заяву про те, що в Україні потрібно "зламати все, що є сьогодні соціальним". За її словами, йшлося не про скасування допомоги тим, хто її потребує, а саме про зміну системи їхнього призначення та надання.
"Я мала на увазі, що вся система соціальної підтримки сьогодні нам, на жаль, дісталася у спадок від Радянського Союзу з радянських часів. Дуже довгий проміжок часу будувалася за подібним наративом, коли в дуже багатьох людей заохочувались патерналістські настрої: "Давайте ми вам дамо якусь невелику виплату й забудемо про вас". Але ж так не працює", – пояснила Жолнович.
У результаті, за її словами, Україна отримала "величезну армію" одержувачів допомоги, а бюджет соціальної політики став найбільшим у всьому уряді. "В якийсь момент може настати просто межа", – попередила міністерка.
"13 мільйонів людей, які застраховані, працюють, із податків яких сплачуються різні соціальні витрати, можуть перестати працювати, недостатньо заробляти. Ми можемо виплачувати рівно стільки, скільки заробляємо", – додала Жолкович. За її словами, коштом 13 мільйонів платників податків уже зараз здійснюються виплати таким категоріям:
"Ось уявіть собі, що на одну людину, яка працює, припадає декілька утриманців, і кожен із них повинен отримувати адекватну допомогу. Тому, якщо ми говоримо про підтримку в тисячу гривень, вона ж ні про що. Це має бути хоча б 5 тис. грн. А чи можемо ми стільки заплатити? А скільки тоді треба нам податків із кожного збирати?" – розповіла міністерка.
За її словами, саме ці проблеми й покликана вирішити майбутня реформа. При цьому необхідно розмежувати, що є гарантією від держави, а що є привілеєм.
"Тобто я не хочу сказати, що виплати в усіх заберуть, або що всіх їх позбавлять, і в нас не буде соціальних виплат. Це неможливо, це безглуздо й нераціонально. Але кожна виплата має бути оцінена на її адекватність. І якщо вона нічого за собою не несе, а просто так історично склалася, то, очевидно, вона має бути переформатована в щось інше, в якусь підтримку, яка буде людині справді потрібною і дієвою. Оце і є новий суспільний договір", – резюмувала міністерка.
Нагадаємо, раніше заява Жолнович про те, що багато громадян занадто сильно розраховують на соцвиплати, обурила українців. Особливо болісно, судячи з коментарів у мережі, було сприйнято фразу про "зону комфорту", в якій нібито перебувають одержувачі соцдопомоги. Як пояснювала міністерка, йшлося про те, що коли отримувачі виплат від держави бояться їх втратити, вони перебувають у залежному стані, а натомість мають шукати способи й самостійно стати на ноги.
Впродовж 25-річного правління Російською Федерацією, Володимир Путін бідкався на "найбільшу геополітичну катастрофу 20 століття" - розпад СРСР і робив все, як він вважав, щоб найбільший осколок Імперії Зла не повторив долю попередньої московської імпер...
Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...