Після початку війни українці стали менше економити: На що не шкодують грошей

За час війни в Україні зросла кількість людей, які не заощаджують гроші. Якщо раніше таких було 11%, то зараз - 16%. Насамперед економити перестають на одязі та взутті, а також продуктах харчування. Про це розповіла голова Ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова, передають Патріоти України.

Вона зазначила: йдеться про українців 25-50 років, які до початку війни проживали в містах з населенням понад 50 тис. осіб.

При цьому Коробкова наголосила: перестають економити українці й на інших товарах та послугах. Зокрема:

  • засобах для догляду за собою;
  • автопаливі;
  • товарах для дітей;
  • комунальних послугах.

З іншого боку, зазначила вона, у 53% аудиторії загалом зменшився обсяг споживчих витрат. У більшості випадків причинами цього є:

  • скорочення доходів;
  • "спроби більше економити для того, щоб мати можливість робити заощадження".

"Серед переселенців – як внутрішніх, так і зовнішніх – також спостерігається скорочення витрат, на яких заощаджують", – зауважила Коробкова. При цьому, наголосила вона:

  • внутрішні переселенці переважно більше заощаджують саме на базових витратах;
  • зовнішні "значно частіше на оренді житла".

Працюючих поменшало

Водночас порівняно з періодом до 24 лютого рівень зайнятості серед зазначеної аудиторії значно знизився. Падіння склало 15% – з 81% до 66%. Зокрема серед зовнішніх переселенців не працюють 52% опитаних.

Серед фахівців, які все ж працюють, найбільше тих, хто має вищу освіту, а також керівників середньої ланки. "Втім частка останніх значно знизилася, а кількість спеціалістів, навпаки, зросла", – резюмувала Коробкова.

Якими будуть тарифи на газ із жовтня: Названо ціну для українців

субота, 30 вересень 2023, 12:30

В Україні тариф на газ у жовтні не зміниться. При цьому різниця у вартості блакитного палива становить понад 2 грн. за кубометр залежно від постачальника. Більшість українців купує блакитне паливо у "Нафтогазу" за ціною 7,96 грн за куб, передають Патрі...

В Україні прогнозують здорожчання хліба, овочів і м'яса: Який продукт здешевшає

субота, 30 вересень 2023, 12:22

В Україні найближчим часом можуть здорожчати хліб та овочі із "борщового набору". Фермери та експерти пояснюють це здорожчанням енергоносіїв і наслідками війни.Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун,, передають Патріоти України. Фермер...