Після початку війни українці стали менше економити: На що не шкодують грошей

За час війни в Україні зросла кількість людей, які не заощаджують гроші. Якщо раніше таких було 11%, то зараз - 16%. Насамперед економити перестають на одязі та взутті, а також продуктах харчування. Про це розповіла голова Ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова, передають Патріоти України.

Вона зазначила: йдеться про українців 25-50 років, які до початку війни проживали в містах з населенням понад 50 тис. осіб.

При цьому Коробкова наголосила: перестають економити українці й на інших товарах та послугах. Зокрема:

  • засобах для догляду за собою;
  • автопаливі;
  • товарах для дітей;
  • комунальних послугах.

З іншого боку, зазначила вона, у 53% аудиторії загалом зменшився обсяг споживчих витрат. У більшості випадків причинами цього є:

  • скорочення доходів;
  • "спроби більше економити для того, щоб мати можливість робити заощадження".

"Серед переселенців – як внутрішніх, так і зовнішніх – також спостерігається скорочення витрат, на яких заощаджують", – зауважила Коробкова. При цьому, наголосила вона:

  • внутрішні переселенці переважно більше заощаджують саме на базових витратах;
  • зовнішні "значно частіше на оренді житла".

Працюючих поменшало

Водночас порівняно з періодом до 24 лютого рівень зайнятості серед зазначеної аудиторії значно знизився. Падіння склало 15% – з 81% до 66%. Зокрема серед зовнішніх переселенців не працюють 52% опитаних.

Серед фахівців, які все ж працюють, найбільше тих, хто має вищу освіту, а також керівників середньої ланки. "Втім частка останніх значно знизилася, а кількість спеціалістів, навпаки, зросла", – резюмувала Коробкова.

І поскаржитися росіянам більше нікуди: Країни-боржники перестали погашати взяті у РФ кредити

п’ятниця, 24 березень 2023, 21:27

Росія перестала отримувати виплати за боргами від інших країн, яким раніше видала міждержавні кредити. Все через введені Заходом санкції. Про це йдеться у звітних документах Міністерства фінансів Росії, які опинилися в розпорядженні видання РБК, переда...

Українці вже незабаром можуть залишитися без пенсії: Названо реальну причину

п’ятниця, 24 березень 2023, 17:50

Українці ризикують залишитися зовсім без пенсії вже найближчими роками. Грошей не вистачатиме не те що на високі, а й навіть на мінімальні пенсії. Пенсія може стати недоступною з кількох причин.Що підштовхує українців до "пенсійної прірви", і як її мож...