
Українцям, що встановили газові плити та колонки, загрожують штрафи до 500 тисяч гривень. Це станеться у разі виявлення порушень під час обліку та використання природного газу, передають Патріоти України.
Лише у Дніпропетровській області (включно з містом Дніпро) з початку 2024 року зафіксували 135 порушень правил обліку природного газу та цілісності системи газопостачання, повідомили у Дніпровській філії "Газмережі". Порушникам виписали штрафів на понад 846 тисяч гривень.
Газовики назвали найпоширеніші порушення:
Розмір штрафів та інші наслідки для порушників
Згідно з Кодексом газорозподільних систем за нелегальне використання газу недобросовісні споживачі мусять відшкодувати збитки, що були завдані газовому оператору. Розмір штрафів варіюється від 3,5 тисяч до 500 тисяч гривень.
Газовики пояснили, що крадіжка блакитного палива може обійтися зловмисникам у десятки разів дорожче, ніж його легальне споживання. Крім того, незаконне втручання у систему газопостачання наражає на небезпеку самого порушника та його співмешканців через витоки природного газу, що можуть призвести не лише до аварій, але й до травмування і загибелі людей.
Такі порушення можуть бути легко помічені завдяки спеціальним технічним засобам. Якщо споживач відмовиться сплачувати штраф, йому загрожуватиме суд, у результаті якого йому доведеться виплатити ще й судові витрати.
В Україні протягом липня валютний ринок залишатиметься стабільним — без різких коливань. Другий місяць літа навряд чи стане місяцем валютних сенсацій. Чому не буде різких коливань найближчим часом, розповів банкір Тарас Лєсовий у коментарі «УНІАН», пер...
Як Карпати, так і Одеса – напрямки-лідери для літнього відпочинку. Це спонукає реагувати і ринок праці – щоліта сектор сезонної роботи тут очікувано активізується. Найзатребуванішими вакансіями літа-2026 є продавець, водій та вантажник, хоча південь ни...