Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNA) змінило своє рішення на користь Росії та вивело її газопровід "Північний потік-2" з-під дії норм газової директиви Євросоюзу на території країни строком на 20 років. Про це повідомила компанія-оператор газопроводу Nord Stream AG на своєму сайті 20 травня, передають Патріоти України.
Там вказали, що у Німеччині визнали значну роль газопроводу у забезпеченні енергетичної безпеки країн Європи. Таким чином Росії дали можливість за допомогою поставок газу нав'язувати свої політичні інтереси.
"Федеральне мережеве Німеччини ухвалило рішення про звільнення газопроводу "Північний потік" з-під дії ключових положень Газової директиви ЄС. ... Згідно рішення звільнення з-під дії зазначених положень відноситься до ділянки газопроводу на території Німеччини, включаючи територіальне море, і діє спочатку протягом 20 років, вступаючи в силу ретроспективно з дати прийняття змін до Закону про енергетику 12 грудня 2019 року", – сказано у повідомленні. На сайті BNA та у Twitter-акаунті агенства станом на 21 травня інформації, що підтверджувала б заяву Nord Stream AG, не оприлюднили.
Росія прагне добудувати газопровід "Північний потік-2" в обхід України, щоб використовувати його як засіб монопольної поставки газу в держави Європи й за необхідності диктувати політичні вимоги (так званий "газовий шантаж").
У Європі це розуміють, а тому поставили умову, що в жодного газопроводу не може бути одного користувача. В оновлених правилах Газової директиви вказали, що оператори трубопроводів, які проходять у морській економічній зоні країн ЄС, зобов'язані резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників.
Європейський Союз має скасувати санкції проти Росії, оскільки адміністрація Дональда Трампа готова з наступного тижня відкрити "нову еру", передають Патріоти України з посиланням на Telex. "Настав час викинути санкції у вікно і створити з росіянами від...
Стрімке зростання долара США щодо української гривні на початку 2025 року було пов'язане з традиційними сезонними чинниками, тож курс уже відходить від рекордних максимумів. А протягом кінця січня та в лютому 2025 року безготівковий курс гривні може пе...