"Північний потік-2" вже не зупинити: Що може втратити Україна через газову війну

У разі, якщо "Північний потік-2" буде запущений, Україна втратить близько 3 мільярдів доларів на рік.

Запуск "Північного потоку-2" планується на 2020 рік. Тоді Україна може втратити прибуток від транзиту газу і зазнати мільярдних збитків. На думку експертів, українська сторона зробила все, що можна, для запобігання цій ситуації, і тепер запуску ПП-2 може завадити хіба що президент США Дональд Трамп. Якого удару по економіці варто очікувати і що може допомогти Україні у матеріалі, який Патріоти України пропонують вам прочитати.

Головне:

  • "Північний потік-2" планують запустити у 2020 році. Зараз розпочато будівництво останньої ділянки газопроводу;
  • У разі, якщо "Північний потік-2" буде запущений, Україна втратить близько 3 мільярдів доларів на рік;
  • На думку експертів, Німеччина хоче стати головним газовим хабом Європи;
  • США запланували санкції проти учасників проєкту ПП-2 до оборонного бюджету 2020 року.

Важелі тиску залишилися тільки у Трампа

На думку експертів, зараз ситуацію вирішити може тільки одна людина – президент США Дональд Трамп. І дійсно, в оборонному бюджеті США на 2020 рік були заплановані санкції проти всіх, хто бере участь у будівництві ПП-2, повідомив глава комітету із закордонних справ Сенату Джим Ріш на міжнародному форумі з безпеки у канадському Халіфаксі.

Голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик також дотримується думки, що зараз важелі тиску лишилися тільки у Трампа.

"Якщо говорити про те, як цього уникнути, то ми всі можливі міжнародні дії зробили. Я думаю, що зараз єдиний, хто може щось зробити, це пан Трамп. Він може ввести персональні санкції проти компаній та осіб, які беруть участь у проєкті", – розповів експерт у коментарі.

Він вважає, що в Європі ніхто не стане заважати цим процесам, а Німеччина зараз хоче стати головним газовим хабом.

"Усі свої позиції в Європі вже висловили, Німеччина всіма силами намагається цей потік підлаштувати. Німеччина тут нам не союзник, а противник. Вона хоче перетягнути на себе всі прибутки і доходи від транспортування газу до Європи, стати таким серйозним хабом. Тому все, що можна зробити ми зробили. Тепер потрібно домовлятися з Росією, наскільки вона готова йти на домовленості до моменту запуску "Північного потоку-2", – поділився думкою Боровик.

Втрати у три мільярди доларів за рік

Виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко у своєму інтерв'ю DW зазначив, що запуск "Північного потоку-2" призведе до економічного удушення України і може порушити стабільність поставок газу до Європи.

"Із запуском "Північного потоку-2" можна очікувати, що транзиту через територію України не буде. І Німеччина повинна розуміти, що вона у такий спосіб сприяє економічному удушенню України", – сказав тоді він.

З цією думкою згоден Валерій Боровик. Він вважає, що запуск "Північного потоку-2" може стати серйозним ударом по економіці України – країна втратить близько трьох мільярдів доларів на рік.

"Це мінус 2-3% завантаженості імпортної системи, тому це до 3 мільярдів втрат у році. Це серйозний удар по нафтогазовому сектору та неприбутковість у бюджеті", – розповів він.

Джерело: Обозреватель

"Це один із елементів здачі позиції без формальної здачі суверенітету": Політолог прокоментував кадрові зміни в енергетичному секторі України

середа, 5 травень 2021, 22:59

Нещодавнє призначення міністра енергетики Германа Галущенка та кадрові зміни у НАК “Нафтогаз України” прокоментував політолог Володимир Цибулько, передають Патріоти України. Політолог вважає, що така рокіровка відбувається в інтересах Росії. "Це один і...

"Велике будівництво": На Закарпатті розбирають скелю для розширення траси Мукачево - Львів

середа, 5 травень 2021, 20:54

Для розширення дороги Н-09 Мукачево — Івано-Франківськ — Львів у селі Костилівка Рахівського району Закарпатської області в процесі реалізації програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» підрядна організація розбирає скелю протяжніс...