Плани російського президента Володимира Путіна щодо переорієнтації економіки РФ насамперед на Китай позбавлені як економічного, так і практичного сенсу. Бодай тому, що у 2021 році Росія експортувала до Китаю лише 16,5 млрд куб. м газу - що не йде в жодне порівняння зі 170 млрд кубометрів до Європи. Про це йдеться в матеріалі The Spectator, передають Патріоти України.
Наголошується: наразі найзахідніше російське газове родовище Чаянда, з'єднане трубопроводом з Китаєм через трубопровід "Сила Сибіру 1", має максимальну прогнозовану річну потужність всього 25 млрд кубометрів – "і то лиш до 2025 року".
"Інші газові родовища, зокрема, Сахалін і Хабаровськ, мають бути з'єднані з "Силою Сибіру". Але навіть коли вся далекосхідна газова мережа буде завершена, її пропускна здатність однаково не досягне потужності одного з російських газопроводів до Європи – "Північного потоку- 1" (55 млрд кубометрів)", – зазначають автори матеріалу.
При цьому, наголошують вони, анонсований трубопровід "Сила Сибіру 2" з річною потужністю 50 млрд кубометрів "наразі лишається планом на папері". Причиною цього аналітики називають нестачу в Росії коштів на фінансування цього проєкту.
"Хто це буде фінансувати? Точно не відрізаний санкціями від залучення міжнародних фінансів та купівлі західного обладнання "Газпром" – який в очікуванні "масових капітальних витрат" у квітні вперше за 30 років призупинив виплату дивідендів", – наголошується в матеріалі.
Його автори зауважують: ще одним аргументом на користь того, що "запропонований Путіним розворот повністю залежить від Пекіна" є, зокрема, відкликання провідними китайськими банками всіх кредитів та фінансування з Росії. Зроблено це було через загрозу американських санкцій, "попри нібито дипломатичну підтримку Москви".
"Так, деякі китайські компанії продовжують працювати в Росії – але лиш ті, які не працюють за межами Росії та Китаю. Тому їм не страшні міжнародні санкції. Правда ж полягає в тому, що Росія є лише 11-м за важливістю ринком Китаю. Вона купує китайських товарів на 72,69 млрд доларів на рік – тоді як ті ж США в 2021 році купили на 506 млрд доларів", – резюїтували аналітики.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...