Плани Путіна щодо переорієнтації економіки РФ на Китай приречені на провал: У The Spectator назвали причини

Плани російського президента Володимира Путіна щодо переорієнтації економіки РФ насамперед на Китай позбавлені як економічного, так і практичного сенсу. Бодай тому, що у 2021 році Росія експортувала до Китаю лише 16,5 млрд куб. м газу - що не йде в жодне порівняння зі 170 млрд кубометрів до Європи. Про це йдеться в матеріалі The Spectator, передають Патріоти України.

Наголошується: наразі найзахідніше російське газове родовище Чаянда, з'єднане трубопроводом з Китаєм через трубопровід "Сила Сибіру 1", має максимальну прогнозовану річну потужність всього 25 млрд кубометрів – "і то лиш до 2025 року".

"Інші газові родовища, зокрема, Сахалін і Хабаровськ, мають бути з'єднані з "Силою Сибіру". Але навіть коли вся далекосхідна газова мережа буде завершена, її пропускна здатність однаково не досягне потужності одного з російських газопроводів до Європи – "Північного потоку- 1" (55 млрд кубометрів)", – зазначають автори матеріалу.

При цьому, наголошують вони, анонсований трубопровід "Сила Сибіру 2" з річною потужністю 50 млрд кубометрів "наразі лишається планом на папері". Причиною цього аналітики називають нестачу в Росії коштів на фінансування цього проєкту.

"Хто це буде фінансувати? Точно не відрізаний санкціями від залучення міжнародних фінансів та купівлі західного обладнання "Газпром" – який в очікуванні "масових капітальних витрат" у квітні вперше за 30 років призупинив виплату дивідендів", – наголошується в матеріалі.

Його автори зауважують: ще одним аргументом на користь того, що "запропонований Путіним розворот повністю залежить від Пекіна" є, зокрема, відкликання провідними китайськими банками всіх кредитів та фінансування з Росії. Зроблено це було через загрозу американських санкцій, "попри нібито дипломатичну підтримку Москви".

"Так, деякі китайські компанії продовжують працювати в Росії – але лиш ті, які не працюють за межами Росії та Китаю. Тому їм не страшні міжнародні санкції. Правда ж полягає в тому, що Росія є лише 11-м за важливістю ринком Китаю. Вона купує китайських товарів на 72,69 млрд доларів на рік – тоді як ті ж США в 2021 році купили на 506 млрд доларів", – резюїтували аналітики.

Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:22

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 р...

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...