Високочастотні дані вказують на значний відтік портфельних інвестицій з Китайських акцій та облігацій. При цьому притік капіталу на інші ринки, що розвиваються, втримався на попередньому рівні, свідчать дані ІМФ, передають Патріоти України.
«Відтік капіталу з Китаю такого масштабу та інтенсивності, як зараз — безпрецедентний. Особливо враховуючи те, що ми не бачимо схожого відтоку з решти ринків, що розвиваються. Час відтоку — який набирав обертів з початку російського вторгнення в Україну — може означати, що іноземні інвестори почали дивитися на Китай в новому світлі, однак робити якісь кінцеві висновки ще зарано», — пише головний економіст ІМФ Робін Брукс.
Офіційні дані показують, що в лютому іноземні інвестори позбулися китайських державних облігацій на понад $30 млрд, поставивши історичний рекорд.
Заморозка валютних резервів російського центробанку викликала хвилю передбачень, що РФ продаватиме свої китайські активи, щоб залучити кошти.
Падхраїк Гарві, керівник відділу глобальної боргової стратегії та стратегії ставок у ING Financial Markets, вважає, що ще зарано судити, наскільки довгостроковою є ця тенденція. За його словами, що відтік коштів може свідчити, що деякі інвестори вирішили не реінвестувати надходження в облігації, доки «ситуація з російською кризою не проясниться». «Цілком може статися, що чистий приплив відновиться у наступні тижні або місяці», — коментує він.
Проблеми спостерігаються і на ринку китайських акцій, які різко обвалилися раніше цього місяця, на тлі новин про можливу допомогу КНР Росії. Однак з того часу ринок частково відновився завдяки обіцянкам влади про підтримку.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...